Trump ja Nobelin rauhanpalkinto

Aika kova sotimaan tämä rauhan mies, vaikka USA:n ei pitänyt lähteä ulkomaisiin konflikteihin mukaan.

Mitäs mieltä persuliinit on tästä?

13

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      kylä rumpi lopetaa sottia kuse lopetaa tänkin sodan

    • Anonyymi00002
    • Anonyymi00003

      niin jos olisi hitlerin joku teloittanut ajoissa niin olisi kymmenet miljoonat selvinneet

    • Anonyymi00004

      Trump on todella monipuolinen lahjakkuus, harva pystyy samaanaikaan sekä lopettamaan että aloittamaan sotia. Ilman muuta hänelle kuulu Nobelin rauhan(sodan) palkinto!

    • Anonyymi00005

      Ei yhtään imaami ajatollah pajatullaheja, mitään tämmöistä islamistista hörhöilyä ei tule sallia. Terrorismia ja propagandaa levittävät. Kaikki tuhotaan ja se oli selvää kun Trump nousi. Trump ohjaa maailman uuteen terve henkiseen suuntaan.
      Tässä ei aloittajan mielipide tai tiedustelut paina. Se on Trump joka nappia painaa.

      • Anonyymi00007

        Trumpilla ja tervehenkisyydellä ei löydy mitään yhdistävää kontaktipintaa. #epstein


      • Orangina ajaa USAn kristofasismiin. Kannattaa katsoa Handmaid's Tale.


    • Anonyymi00006

      Toivottavasti ei paina, mutta sekin on mahdollista sekavalle vanhukselle.

    • Anonyymi00008

      Jos ei palkintoa tule ensi kerralla,laittaa trumppi norjalle 500% tullit!

      • Anonyymi00010

        Paljon halvemmaksi tulee perustaa oma Trump-rauhanplakinto ja antaa se itselle.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Paljon halvemmaksi tulee perustaa oma Trump-rauhanplakinto ja antaa se itselle.

        Se voisi olla vaikka jalkapallon mallinen


    • Anonyymi00009

      Minua häiritsee se, että Yhdysvaltojen johtaja Donald Trump suhtautuu maailmanpolitiikkaan omana hiekkalaatikkonaan, jossa hän impulsiivisesti esittelee taistelukikkeliään uhittelemalla pienemmille valtioille ja kaatamalla sotilaallisesti itselleen epämieluisia hallintoja.

      Ja sekin häiritsee, että Yhdysvallat tälläkin sotatoimella syventää sotilasyhteistyötä Israelin kanssa ja valkopesee Israelin mainetta lännessä, vaikka Israel tekee palestiinalaisten kansanmurhaa.

      Se, että kaksi totaalipersehallintoa iskee yhden totaalipersehallinnon kimppuun, ei ylipäätään ole mitään todellista edistystä tai askelia kohti parempaa maailmaa, koska Yhdysvallat ja Israel pyrkivät täyttämään Iranin hallinnolta jäävän perseystyhjiön omalla perseydellään.

      Eikä Trumpia kiinnosta keskimääräisen iranilaisen (tai venezuelalaisen) hyvinvointi pätkääkään, häntä kiinnostaa se, että maan hallinto tottelee häntä ja tukee hänen imperialismiaan. Se on silkkaa itsekeskeistä asioiden rikkomista vailla aavistustakaan siitä, miten ne korjataan.

    • Anonyymi00012

      Kun USA on vähentänyt Naton rahoitusta ja joukkojensa läsnäoloa Euroopassa, säästyneillä rahoilla voi ihan oikeasti paukutella ohjuksia vaikkapa Iraniin.

      Kostoa vannovia muslimeja on Eurooppa puolillaan, joten heidän raivonsa kohdistuu eurooppalaisiin, ei niinkään amerikkalaisiin. Tämä sopii Trumpille oikein hyvin.

      Jää nähtäväksi, masinoidaanko Iranista myös pakolaisaalto Eurooppaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2523
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      187
      889
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      723
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      642
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      48
      528
    6. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      12
      481
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      467
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      54
      432
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      430
    Aihe