Ketju. Missä olisi keskusteluketju jossa olisi vähän vilkkaampaa . Muisti liitolla oli mutta en enää löydä sitä ketjua.
Kyllä on hiljainen
3
200
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei ole kukaan muistanut kirjoittaa... No joo. Huono läppä.
Hei,
Vinkkaan tässä yhdestä Tukinetissä olevasta palvelusta eli Muistiliiton Muisti ja muistisairaudet -ryhmästä. Siellä keskustellaan muistihäiriöistä ja muistisairauksista. Ryhmässä voi turvallisesti jakaa kokemuksia elämästä muistisairauden kanssa. Keskustelut käydään anonyymisti nimimerkeillä.
Ryhmä löytyy täältä: https://tukinet.fi/fi/palvelut/muisti-ja-muistisairaudet-752231380.
Tukinetissä on monia muitakin sekä ryhmämuotoisia että yksilötuen palveluita, joista saa apua elämän eri tilanteissa.
- Tukinet.fi - Tukipisteesi netissä https://tukinet.fi/
Ystävällisin terveisin
MIELI kriisikeskus/Kata- Anonyymi00002
Muistiliitto.en ole kuulutkaan että olisi tällainenkin.Kenekä etua tämäkin ajaa?
Tuskin muistisairas itse pystyy hakeutumaan muistiliitoon.
Taitaa puolisokin olla ilman edunvalvojaa kykenemätön hakeutumaan muistiliitoon,
muilta vaaditaankin jo valtakirjoja.Ajaako tämä muistiliito omaishoitajille maksettuja palkioita,että nämä maksellaanoikeuden mukaisesti,vai pitääkö muistisairaan itse
tehdä aloiteet asiansa selvitelyyn,omaishoitajan osalta?
Olisi varmasti hyvä tietää minkä laisessa Kela makselee näitä hoitotuija muistisairaalle
1/2/3 eri hoitotukea.Omaishoitajille palkiot minkä hoitotukimuodon mukaa hoitotyöstä maksetaan. Kuka on maksaja Kunta/Kaupunki/ vai joku muu taho.Omaishoito palkio on verollista tuloa josta kertyy eläkettä -69 vuoden ikään 1.5% vuosi.Maksetaanko eläkettä vasta -69 vuotta täytettyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617