Jopa Bush haki hyväksynnän senaatista
Andersson pitää huolestuttavana myös sitä, ettei monikaan ulkopoliittinen johtaja uskalla todeta Trumpin ja Netanyahun rikkovan kansainvälistä oikeutta hyökkäyksillään.
”Trump ei edes yrittänyt hakea tukea YK:n turvallisuusneuvostosta eikä hakenut hyväksyntää senaatista, kuten jopa Bush aikoinaan teki. Trump ei tehnyt mitään näistä, koska hän ajattelee olevansa lain yläpuolella. Hänen ei tarvitse välittää sen kummemmin kansainvälisestä oikeudesta tai oman maansa oikeusnormeista, koska kukaan ei puutu hänen tekemisiinsä.”
KU
Kuinkas se venäjä? Li?
6
184
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Ainakin Hitler helvetissä on ylpeä tuosta Iranin alistaja hallinnon tukemisesta ja Israelin parjaamisesta.
- Anonyymi00002
allaah
- Anonyymi00003
Suomen media on aivopessyt valtaosan kansasta. Ihmiset, jotka seuraavat vain yle:ä, mtv:tä ja valtamediaa, ovat harhaluulossa, että juuri he tietävät, miten asiat ovat ja toistavat kaikkea katsomaansa ja lukemaansa. Mihin on hävinnyt Suomesta sivistys ja inhimillisyys. Hurjimmat EU:ssakin vaativat, että Venäjän liikenne maailman merillä pitää estää. USA jo upotti iranilaisen aluksen Sri Lankan rannikolla. Ukraina hyökkää öljylaivoihin Välimerellä. Tämän laajeneminen tietää maailmasotaa. Siihenkö myös Stubbi, Häkkänen, Valtonen ja Orpo todella tähtäävät?
- Anonyymi00004
Ååmi
- Anonyymi00005
Tukevatko Li ja muut vasemmistoliittolaiset USA:n hyökkäystä myös Kuubaan, kun siellä on väärä hallinto? Vain USA:n rahaihmisten demokratia lienee oikeaa demokratiaa?
- Anonyymi00006
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011075Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni63900- 77888
- 71775
- 67711
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40695Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34607- 44607
- 51559
- 42541