Tappara runs a mafia in the league and steals other people's money. There is turmoil in Jyp as well, it is being handled internally. Tappara owes Jyp, the debts turned into Tappara's player rights for Jyp. They were sold back to Tappara for 5 million, resulting in a tidy profit. Tappara is bankrupt-ready, it lives hand to mouth.
Jyp's background team
There is turmoil in the League
Anonyymi-ap
4
333
Vastaukset
- Anonyymi00001
Suomen Ateenasta tilattu joku trollikampanja valloittamaan Liiga? Taka-askelia ei oteta. Vai treenaako itse kurinpitoelin uusia lauselmiaan täällä?
- Anonyymi00003
Nuke them ALL..
- Anonyymi00004
Eihän Tapparasta pidä kukaan tamperelainenkaan, jotka lähtökohtaisesti kannattavat Ilvestä”.
- Vesa Rantanen - Anonyymi00005
Eihän Tapparasta pidä kukaan tamperelainenkaan, jotka lähtökohtaisesti kannattavat Ilvestä”. - Vesa Rantanen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658