Olla hassun viaton mieleltäsi? Minusta olisi mukavaa olla yhdessä, kun kumpikin puhuisi vaan kivoja ja mukavia. Tarvitsisin sitä. Se olisi niin tervehdyttävää kun ottaa huomioon millaista saastaa maailma on täynnä. Voitaisiin yhdessä olla hassuja ja kivoja. Nyt on taas iltarukouksen aika ja sitten nukkumaan. Mieheltä.
Osaatkohan nainen
Anonyymi-ap
7272
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En nyt tiedä siitä hassuudesta
En. Oli raskasta jo yhden hassun ja kivan kanssa. Mitään voinut suunnitella kun pää pensaassa kokoajan ettei mihinkään saanut mitään selvää vastausta. Aikuisten arki ei vaan voi olla pelkkää hassua ja kivaa.
Osa viattomuutta on, että ei ole katkera menneisyydestä. Joten etpä ole missään vaiheessa kovin viaton ollut, kun tuollaisia mietteitä kannat mukanasi. Aikuisuus ei ole sitä että ympäristöä myrkytetään täysin tarpeettomalla pervoilulla, vihalla, itsekkyydellä, valehtelulla jne.
Ps. On väärin ajatella että aikuisuus ja viattomuus eivät ole yhteensopivia. Lapset eivät ole viattomia. Eivät ensinkään tottele vanhempiaan. Viattomuus sopii kaiken ikäisille.
No, jos kysyy mitä tuon kaupasta, vastaisitko että jotain hassua ja kivaa. Tuon sitten pinoccio-pöksyt skumppapulloon pakattuna, niin marinaa että mitä me sitten syödään! Wtf, no johan kysyin että mitä tuon kaupasta.
Minä osaan mitä vain.
Mun kanssa elämä on kyllä aika tuollaista. On niin rankkaa jo muutenkin. Niin suhtaudun aika rennosti kaikkeen jonnijoutaviin nipotuksiin.