Luonnossa maksaminen

Oletteko harrastaneet tällaista?
6277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo maksoin mustikoilla.

Äänestä

Jos tarkoitetaan kikkelileikkejä niin olen. "Ostin" kerran eräältä paltamolaiselta muorilta ladan ja peräkärryn. Tuuppasin mummoa puolituntia ja se antoi hyvän hoidon kunniaksi vielä kaappikellon kärryn täytteeksi. Iloisena ajelin viinakaupan kautta kotia. Vaimo ihmetteli, että minkä takia se näyttää taas noin kauhealle. Ja haiseekin kuin näädän loukku.

Äänestä
  • Joo viime kesänä nainen maksoi hyvän hinnan hillasankosta suolla.😁😁😁

    Äänestä

Hiki siinä tuli kun lammasta panin, mutta kyllä siinä kellokin kalkatti.

Äänestä
  • 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣💥💥💥

    Äänestä

  • Kumisaapas on hyvä jalkine, siihen sujahtaa takajalat niin ei pääse karkuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oletteko harrastaneet tällaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu