Elisan standimyyjät

Mihin voi elisan standimyyjistä antaa palautetta?
21639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kysy neuvoa DNA:n standimyyjiltä Torikulman käytävällä, siinä ihan Elisan myymälän vieressä.

Äänestä

Kun nyt ette löydä palauteväylää niin kertokaapas palautteenne tänne niin katsotaan mitä voimme asialle tehdä.

Äänestä

Mikä ies on standimyyjä.

Äänestä
  • Nuori Mies joka seisoo pöydän äärellä kauppakeskusten käytävällä ja utelee sinulta missä sinulla puhelinliittymä ja jos kysyt häneltä miksi kysyt minulta tuollaista niin vastaukseksi saat mielenkiinnosta kyselen. Tuohon voit sitten itse vastata että mielenkiinnosta kyselen kummassa lahkeessa pidät kännykkääsi

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Nuori Mies joka seisoo pöydän äärellä kauppakeskusten käytävällä ja utelee sinulta missä sinulla puhelinliittymä ja jos kysyt häneltä miksi kysyt minulta tuollaista niin vastaukseksi saat mielenkiinnosta kyselen. Tuohon voit sitten itse vastata että mielenkiinnosta kyselen kummassa lahkeessa pidät kännykkääsi

    Tuo kännykkälahje kysymys kuuluu yksityisyydensuojan piiriin joten standimyyjä ei ole vastausvelvollinen kysymykseen samoin kuin ei ohikulkevan tarvitses standimyyjälle kertoa missä firmassa hänellä kännykkäliittymä.
    Tein sähköliittymäsopparin standilla ja seuraavana päivänä sama mies samassa paikassa pysäytti kysymään missä sähköfirmassaniin minä siihen että justhan minä eilen kanssasi sopimuksen tein, siihen mies että tässä nyt niin paljon kulkee asiakkaita niin ei sitä eilisiä asiakkaita muista. Sain asiakastyytyväisyyssähköshokin jota piti hoitaa Alkon nesteytyksellä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tuo kännykkälahje kysymys kuuluu yksityisyydensuojan piiriin joten standimyyjä ei ole vastausvelvollinen kysymykseen samoin kuin ei ohikulkevan tarvitses standimyyjälle kertoa missä firmassa hänellä kännykkäliittymä.
    Tein sähköliittymäsopparin standilla ja seuraavana päivänä sama mies samassa paikassa pysäytti kysymään missä sähköfirmassaniin minä siihen että justhan minä eilen kanssasi sopimuksen tein, siihen mies että tässä nyt niin paljon kulkee asiakkaita niin ei sitä eilisiä asiakkaita muista. Sain asiakastyytyväisyyssähköshokin jota piti hoitaa Alkon nesteytyksellä.

    Minulta on kysytty samana päivänä 2 kertaa, myyjä sanoi ettei hän muista,tottahan se on kun ihmisiä kulkee satoja päivän mittaan niin ei mitenkään voi muistaa.
    Meneppäs itse sinne myymään niin muistatko kaikki kulkijat.

    Äänestä

Aina kun näitä utelijoita hyppii silmille niin vastaan,että en muista ja jatkan matkaani.
Toinen jippo on naispuolisena ottaa iskevä / imelä katse, iskeä silmää ja jatkaa matkaa. Toisaalta voi huikata vielä perään, että hyvinkö nukutti viimeyönä...

Äänestä

En uskaltais näiltä ständeiltä ottaa mitään. Myyntiä käydään niin kovaa, puhutaan pää pyörryksiin ja jokaiseen asiaan on vastaus. Katsokaahan mihin niitä nimiänne laitatte ja suostumuksia allekirjoitatte.

Äänestä
  • Tyhmät menee ansaan.

    Äänestä

Saavat olla varmoja että ei tuu kauppoja jollain lakupötköllä noloa toimintaa

1Äänestä

Kun haluan mennä oikeaan kauppaan ostoksille niin en halua kyselyitä puhelinliittymistä tai sähköliittymistä.

Äänestä
  • Minusta ei ole heistä mitään ongelmaa, minä sanon että kiitos ei!

    Äänestä

  • Juu, itse kartan jo kauppaliikkeitä minkä edustoilla on noita puhelin- ja sähkömyyjiä. Kierrän kaukaa ks. paikat.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Juu, itse kartan jo kauppaliikkeitä minkä edustoilla on noita puhelin- ja sähkömyyjiä. Kierrän kaukaa ks. paikat.

    🎯🎯🎯

    Äänestä

Elisan ständimyyjistä voi antaa palautetta johonkin autopurkaamoon.

Äänestä
  • Heiltäkö sitten liittymä markkinoiden halvimpaan hintaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Heiltäkö sitten liittymä markkinoiden halvimpaan hintaan?

    Kerran käytetty puol
    ilimanen

    Äänestä

Menen vain ohi kuin en huomaisikaan. Eikä kiinnosta pätkääkään minkä "kuvan" itsestäni siinä annan. Eritoten kun tuntemattomat ihmiset kyseessä.

Äänestä
  • 🎯🎯🎯

    Äänestä

  • Saattaapi olla aika ahdistava työpaikka kun tunnissa yhden asiakkaan saa houkuteltua jos sitäkään. Ja sata ohikulkijaa vain olkapäitään kohauttaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Saattaapi olla aika ahdistava työpaikka kun tunnissa yhden asiakkaan saa houkuteltua jos sitäkään. Ja sata ohikulkijaa vain olkapäitään kohauttaa.

    Joutaisi lopettaa nuo ja keskittyä operaattoriliikkeisiin, sekä puhelin asiakaspalveluun kyseiset henkilöt..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mihin voi elisan standimyyjistä antaa palautetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu