Pysäköinti probleema haukiluomassa.

Anonyymi-ap

Kaikki tyvikadun viereen pysäköidyt autot ovat saaneet sakon! En ollut onneksi ainoa, mutta mihin hemmetiin se auto pitäs sitten jättää jos haluaa vierailla haukiluomassa! ja miksi tuo pysäkönti tyvikadun reunaan pitää keiltää?. Siinähän on ihan hyvin tilaa! Kuka näitä pysäköinti kieltoja keksii ja miksi se pysäköinti pitää kieltää ihan joka paikasta? Niin, että autoa ei saa minekkään parkkiin! Se auto on vaan jonnekin jätettävä!

8

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Oisko bussi mitään?

      • Anonyymi00002

        Heh heh ei se bussiin mahdu


    • Anonyymi00003

      Ite huomasin jo 10v sitten jos omistaa auton niin ikinä ei kannata muuttaa tampereella kerrostaloon ellei sitten ole jotain parkkihallia. Jokapaikassa on tolppaikat täynnä ja kaikki autotallit ostettu ja niiden omistajat eivät niistä luovu! Aina jouttuu jättään auton johkin kadun varteen. Onneksi rivitalossa ei enää tätä ongelmaa ole johon muutin!

    • Anonyymi00004

      Tampere on erittäin autovihamielinen kaupunki, joten aina kannattaa selvittää pysäköintimahdollisuudet kun Tampereelle muuttaa. Lisäksi pysäköinninvalvonta toimii lähes mielivaltaisesti.

      • Anonyymi00005

        Miten tuo vihamielisyys ilmenee?


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Miten tuo vihamielisyys ilmenee?

        Sallittuja parkkipaikkoja ei ole joten sakkoja ropisee!


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Sallittuja parkkipaikkoja ei ole joten sakkoja ropisee!

        Veikkaan, että kieltäjät ovat niitä joilla itsellä parkkiasiat kunnossa. Asuvat omakotiltaolissa jossa heillä on autotalli!


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Sallittuja parkkipaikkoja ei ole joten sakkoja ropisee!

        Olen autoillut Tampereella kymmeniä vuosia, ja pysäköinyt aina sallitulle paikalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3175
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1244
    3. 66
      1173
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      978
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      876
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      829
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      809
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      732
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      721
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      688
    Aihe