😋 🍉 🫑 hunajamelonilla. Päiväkin oli ihana kun sai pitää aurinkolaseja ekan kerran kerhosta palatessa.
Hyvää Yötä ❤️
George Benson- Nothing gonna change
https://youtu.be/XwPDxTBIRSc
Meillä olis ollut salaattia
17
258
Vastaukset
- Anonyymi00001
Saitko Valkosen keppiski iihan kerhotalon puolesta?
Kai niitä kerhotaloja siellä maaseudulla vielä on, mutta ei täällä Espoossa... Keppejäkään ei tarvita kun ihmiset hoidattaa silmänsä lääkärillä.
- Anonyymi00002
lounas.ajatus kirjoitti:
Kai niitä kerhotaloja siellä maaseudulla vielä on, mutta ei täällä Espoossa... Keppejäkään ei tarvita kun ihmiset hoidattaa silmänsä lääkärillä.
Siis mitä meinaat palstaäijä- eikö Pirkanmaan pahoinvointialue tai Sisä-Suomen sisäsoutajat olekaan universumin keskipiste?
- Anonyymi00003
Päivää vaan,joo on kiva nähdä aurinkoa,minä otin esille jo kevät takin kaapista.
Mulla mittari näyttää +6 varjossa, joten kannattaa olla ohuempi takki esillä. Aurinkokin kivasti paistelee. Harmi, että on hiustenpesupäivä niin menee vielä pitkään ennekuin kömmin ulos.
Jossain luki, että karhut ovat jo heränneet talviuniltaan. Varma kevään merkki sekin.- Anonyymi00006
lounas.ajatus kirjoitti:
Mulla mittari näyttää 6 varjossa, joten kannattaa olla ohuempi takki esillä. Aurinkokin kivasti paistelee. Harmi, että on hiustenpesupäivä niin menee vielä pitkään ennekuin kömmin ulos.
Jossain luki, että karhut ovat jo heränneet talviuniltaan. Varma kevään merkki sekin.Kyllä,tuleneeko vielä takatalvi,jää nähtävksi
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kyllä,tuleneeko vielä takatalvi,jää nähtävksi
Lounaspapatukselle ainaki takatukka! :D
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kyllä,tuleneeko vielä takatalvi,jää nähtävksi
Poika on syntynyt loppukuusta joten siitä on saanut hyvän muistisäännön loppukuun keleistä. Pääsääntöisesti on ollut vähän pakkasen puolella ja lunta. Netistä löytyy tilastoja
https://www.eeki.biz/lumen_syvyys.php?nimi=lumensyvyys_historia
- Anonyymi00004
💩. ajatus
- Anonyymi00005
"Khattia kanssa". -sivu
- Anonyymi00008
Sepä mukavaa, että teillä kehareilla on kerhotoimintaa säästöistä huolimatta. Oliko kerhossa kivaa? 🤗
- Anonyymi00009
Mitä mitätöit ja nimittelet?!
- Anonyymi00010
Ne tikkaa uusia kevlarpukuja tulevalle puolikuumatkalle. Onhan sen sillon oltava kivaa. ;)
Anonyymi00009 kirjoitti:
Mitä mitätöit ja nimittelet?!
Täällä on nyt koulukiusaajia liikkeellä, kun ovat saaneet kännykät käyttöönsä hiihtoloman ajaksi. Eivät tajua, että aikuiset tietävät arvonsa ja asemansa.
- Anonyymi00011
lounas.ajatus kirjoitti:
Täällä on nyt koulukiusaajia liikkeellä, kun ovat saaneet kännykät käyttöönsä hiihtoloman ajaksi. Eivät tajua, että aikuiset tietävät arvonsa ja asemansa.
Sinun kannattaa ennemmin lopettaa se kiusaaminen, kuin kehuskella sillä täällä! 🤡
Anonyymi00011 kirjoitti:
Sinun kannattaa ennemmin lopettaa se kiusaaminen, kuin kehuskella sillä täällä! 🤡
Et takuulla löydä yhtään kirjoitustani, jossa olisin kiusannut ketää.
- Anonyymi00012
lounas.ajatus kirjoitti:
Et takuulla löydä yhtään kirjoitustani, jossa olisin kiusannut ketää.
Se on ketään. Ei ne apukoulukerhossa sitäkä saanu sulle ämpäripäähäs tankattua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401938- 1881607
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461240Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40779
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23722Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637
