Tilannepäivitys 8.3. klo 10.10
"Porin Vesi on saanut päävesijohdon huoltotyöt valmiiksi ja ryhtynyt johtamaan normaalia Harjakaankaan tekopohjavesilaitoksella tuotettua talousvettä vesijohtoverkostoon sunnuntaina 8.3.2026 klo 10.00 alkaen. Varavesilaitoksella tuotettu vesi vaihtuu normaaliksi ensin kaupungin Itäosissa. Muutos etenee kohti Länsi-Poria vaiheittain, kun vettä kulutetaan. Muutos voi kestää kaukaisimmissa verkoston latva-osissa useita päiviäkin.
Porin Vesi kiittää asiakkaitaan kärsivällisyydestä poikkeustilanteen aikana!"
Hei oletteko kuulleet
Anonyymi-ap
1
123
Vastaukset
- Anonyymi00001
Koska olemme saaneet juomakelvotonta ripulivettä parin viikon ajan, oletamme että laskukaan ei ole kuin murto-osa siitä mitä sen pitäisi olla jos hanasta tulee hyvää vettä.
Ei kahvilassakaan oteta vedestä kahvin hintaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462179- 1901655
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25756Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647