Langattomien laitteiden säteily vie solutasapainoa sekaisin

Anonyymi-ap

Langattomien laitteiden kuten matkapuhelimien, tablettien ja WiFien/WLANien säteily saattaa olla tosi haitallista. Tästä on olemassa tuhansia kansainvälisiä tutkimuksia (bioinitiative.org; saferemr.com... sahkoherkat.fi -sivuilta saa myös suomeksi tietoa), mutta Suomessa asiasta kerrotaan harvoin viranomaisten taholta. Ranskan kouluissa kaikki langattomat laitteet ovat olleet kiellettyjä jo vuosikausia. Itävallan lääkäriliitto ohjeistaa, että alle 16 vuotiaat käyttäisivät matkapuhelimia vain hätätapauksissa. Britannian prinssi William ei anna lastensa käyttää matkapuhelimia ollenkaan.
Soluissa aktivoituu epänormaalit signaalien välitystiet ja saattaa muodostua haitallisia aineita sekä erilaisia stressitiloja. Solutasapaino menee sekaisin ja lapset ovat yliaktiivisia.
Tämä säteily on myös syöpä-, muistisairaus- sekä hermovaurioriski.
Olisikin tärkeää saada ravinnossa antioksidantteja, jotka palauttavat solutasapainoa. Niitä löytyy marjoissa, pähkinöissä, hedelmissä, sipuleissa, kaaleissa... Jos rahat ovat vähissä, suosittelen valkosipulia.
Pääasiallinen neuvo on: älä laita puhelinta korvalle vaan käytä kaiutinta, äläkä kuljeta puhelinta taskussa vaan repussa. Laite säteilee paljon, etenkin sitä käytettäessä, etäisyys alentaa säteilyaltistusta.

2

135

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kiitos tiedosta!

    • Anonyymi00002

      Näin on. Älkää käyttäkö kännykkää tarpeettomasti ja tehkää mieluummin läppärillä. Käyttäkää ulkomokkulaa tai valokuitua. Ja sisävedot ethernetillä ja laittakaa wlan pois päältä. Useissa taloissa on sisäverkko, mutta ihmiset niin laiskoja, ettei viitti laittaa muutamaa pistoketta kiinni keskuksella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      786
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      521
      734
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      66
      648
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe