Rakastunut olen

seitsemänkymppiseen varattuun mieheen. Toivotonta, turhaa, järjetöntä.
18287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Sama juttu. mieheltä pus

Äänestä

Niin minäkin. Mutta en halua joutua hänen hoitajakseen, vaikka hän sanoi että on ottanut dna-testit, eikä ole periytyviä tauteja. Kärsii vain mehevästä perästään, joka laahaa maata kävellessä.

Äänestä
  • Olihan uskottava tarina.

    1Äänestä

  • Asian voi nähdä myös toisinpäin. Jos on selvinnyt tiettyyn ikään sporttisena, niin todennäköisesti on parempi kunnoltaan myös myöhemminkin kuin selvästi nuoremmat ja liian usein aivan rapakunnossa olevat miehet.

    Äänestä

Luultavasti

Äänestä

Tämä aloitus ei sitten ole minulta.

Oon jo kaiken tuon läpi käynyt. En jaksa mäihätä enää. Elämä menee kuten menee, valintoja voi tehdä tai jättää tekemättä, mikä kai sekin on valinta. Kohtaloa voi auttaa tai olla auttamatta.

Rakkaus on ihmeellinen tunne ja btw hän on jo 71.

Äänestä

Ei rakkaus ole koskaan järjetöntä. Eikä sitä tarvitse loppuelämäksi sitoutua. Elää voi hetkessä.

1Äänestä
  • Niin, eihän kukaan ajattele ensimmäisenä ajatuksena tavatessa, että jahas, siinäpä riippakivi, jollei ole täysin tunteeton miestä kohtaan. Jos on tunteeton, pitää olla sen verran inhimillisyyttä, ettei edes yritä yhteyttä, mieskään ei tarvitse sellaista ”rakkautta”.

    Äänestä

  • En pysty vain elämään hetkessä hänen kanssaan. Haluan sitoutua häneen, ajassa ja ikuisuudessa, jos sellainen on. En halua elää ilman häntä. Kuolen mieluummin.

    Äänestä

ei mult.

Äänestä

mikä niissä vanhuksissa viehättää

Äänestä
  • Ei ainakaan nuorempia viehätä: ”Olen kaunis, olen rohkea, olen nuori, en mikään muori” 🎶🕺

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ei ainakaan nuorempia viehätä: ”Olen kaunis, olen rohkea, olen nuori, en mikään muori” 🎶🕺

    🧐🧐

    Äänestä

  • Hän on ihan ainutlaatuinen. En ole kokenut tällaista rakkautta ennen.

    Äänestä

onneksi et sentään egyptin muumiooon luurankoihin.

Äänestä
  • Ovatko Egyptin muumiot todella vain 70 vuotta vanhoja?

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Ovatko Egyptin muumiot todella vain 70 vuotta vanhoja?

    Kyllä jos kello on pysähtynyt 70 vuoden ikään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

seitsemänkymppiseen varattuun mieheen. Toivotonta, turhaa, järjetöntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu