MIKSI BENSA MAKSAA 2,1 EUROA LITRALTA NYKYÄÄN! SAATANAN HALLITUS JA PETTERI ORPO KUN EI LAITA POLTTOAINEEN HINNAKSI 1E TAI VÄHEMMÄM.
MUUTAN KOHTA VENEZUELAAN KUN SIELLÄ MAKSAA 1 SENTTIÄ LITRALTA! HAISTAKAA HALLITUS PASKA!!!!!
MUUTAN KOHTA VENEZUELAAN KUN SIELLÄ MAKSAA 1 SENTTIÄ LITRALTA! HAISTAKAA HALLITUS PASKA!!!!!
Vastaukset 21
Vanhimmat
Bensan hintahan se onkin ihmiselle ja taloudelle kaikkein tärkein ja merkittävin asia.
Venezuelassa ei ole kovin korkea elintaso ja tulotaso kovin kehno ja ainoa onni on oma öljy, mutta sekin raha valuu ihan muiden kuin kansan käyttöön.
Persut ovat ihania.
Hyvästi aloittajalle, pysy siellä minne muutat.
Hittojako ne miettii ...pistää trumpetti mies ydin pommin
Teheraniin niin öljyn hinta laskee ja ilmasto pelastuu samalla niin jää senkin kustannukset pois...hiekkapöly laskee maapallon lämpötilaa 10 v enemmän kun vihervassarien humppa..varmaan 5 astetta noin keskimäärin per 5 v sessio
Ei kallista vielä, vanhaa halpaa öljyä jalostamoilla noin kuukaudeksi. Huhtikuussa alkaa sitten bensat olemaan noin 2,8 euroa Lapissa mennään yli kolmen.
Sota jatkuu varmasti niin jää hinnat sinne 3 euroon.
Ei kannata alle 20 euron tuntipalkalla kotoa lähteä, ellei jää töihin tekemään pitkää päivää.
Pieleen meni sun ennustukset . Kohta alkaa kesäkuun ja bensaa saa 2,1€ / litra .
Valtionvarainministeri on Perussuomalainen. Syytä sitä.
Liian halpaa vielä, antaa nousta vaan.
Alkaa ihmiset miettimään ajamisiaan ja saadaan päästöjä alemmas kun jossain kohtaa se turha ajelu loppuu.
Ja se että jos jollain on kolme autoa ja 3 eri suuntaan menoa ja voi että kun maksaa 100€ pvä.
Niin? Onko jossain pieni ajatuskatkos jos elämä on noin levällään
Just joo niin että Kiina ja USA voi samanaikaisesti saastuttaa mutta me pelastetaan koko mailma
Esim Kroatian hallitus suojellaakseen kansalaisiaan on määrännyt hintakaton polttoaineille .
95 okt -1.50€/l , diesel 1.55€€/l, polttoöljy 0.89€/l .
Polttoaineiden myyjät saavat myydä myös halvemmalla.
Bensan hinta ei ole isoin ongelmasi.
Köyhien ulinaa
Kusetustahan tuo aina Suomessa ollut. Veroja veron päälle nyky piiperöt jatkaa Orpoja kun ovat. Omaan pussiin kaikki keräävät. Jospa kansan järki jatkossa puhuisi, ettei idiootteja Jatkoon. Tosin eipä taida järkeä koko vallan pitäjissä nykyään olla. Oma etu vaan mielessä. Kyllä kansa maksaa Kaiken mitä keksitään????
Kaikkihan tässä maassa on kallista , edes bensiinin hintakilpailu ei toimi , saati sitten muiden tuotteiden , vaikkapa ruuan yms . silti nuo juntit aina perustelevat päätöksiään vertaillen meitä keski-eurooppaan tai muhin maihin aina tarpeen mukaan .millä vaan saadaan kansa pidettyä otteessaan ja rahat pois .
Tämä on totta. Neste ABC ja ST1 eivät kilpaile ainakaan hinnalla. Vähän, kun seuraa asemien hinta käyttäytymistä voi todeta tämän.
Noin ajattelee vain todellinen juntti ja pihalla oleva idiootti.
Eihän nyt ol evielä kallista sillä mene eyli 3€ ennen kesää ja tulee samall amyös säännöstelyn piiriin todennäköisesti että 10l viikossa vain.
Tottahan se menee noin, sehän on ihan varmaa. Onneksi olet olemassa ja kertomassa meille totuuden ja tulevaisuuden.
Samaa mieltä
Muuta HongKongiin, bensan hinta siellä on 3,50 per litra.
Riihimäki reagoi nopeasti neste 95 1,9€ ja Diesel 1,83€. Trumpin uhkaus tuotti tulosta.
Puukaasuttimia tarvitaan!!
Nyt ois häkäpönttö autoille ja höyryllä kulkeville menopeleille tarvetta kun polttoaineella riistetään!
Metsää, suota ja peltoa meillä suomessa on enemmän kuin tarpeeksi siitä sais kyllä tehtyä edullista menovettä jos vaan halua olisi.