Viime viikolla minä työnsin ja tusaj

https://youtu.be/f0IJkt0PrQ8?is=9EVJjB6jOJhoMjvP

"Viime viikolla minä nämä lumet työnsin tähän rankakasan etteen ja nyt minä tuasj työnnän"
9174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ole väninän vaimentimilla varustettuja mikrofoneja?
Kuunteleeko se itse tuota määkimistään?

Äänestä

Ei ihme miksi miehestä palkkatyöläinen tuli.
Saattaisi Otolla olla tarina jos toinenkin kerrottavana jos ei oma poika olisi.

Äänestä

Se on totta, jos kasassa kaavan pittää lehtipuuta "niin se ruppee pehmiimäääääään"

Siksipä sen (ystävän) olisi saatava mahdollisimman nopeasti puut pilkottua kevät tuuleen ja aurinkoon kuivumaan.
Entäpä jos naapuri kävisi uudella klapikoneellaan ihan naapuriavun velvoittamana ystävälleen rankapuut pilkkomassa?

Äänestä

Todella outoa ystävyyttä ja naapuriapua?
Miksi ihmeessä ei toimita vanhalle eläkeläisnaiselle valmiiksi pilkottuja kuivia polttopuita liiteriin?
Miehellä on metsä pihatien varressa ja koneita kuin Sariolan tivolissa, niin ukko vain lumia ja myttiytyneitä rankakasoja hämmentää.
Häpeä

2Äänestä

Kaikki vaan hyssyttelee kuinka on mukava pappa kun käy naapurin rankakasaa penkomassa.

Äänestä

Mikä on kiitollisuuden velassa kärvistelevän naapurin seuraava siirto.

Lumien siirtelystä syntyneen laskun maksu?

Rangat ja rankojen ajot on varmaankin jo viime syksynä maksanut.

Äänestä

Mihin Heikki Turusia ja Antti Heikkisiä tarvitaan, tai Kuopion kaupungin teatteria?
Ei mihinkään, aivan turhaa sakkia olette.
Nykymaaseudun elämää voi seurata täällä maaseudulla talon nurkalla kusella käydessään ja ruudulta missä tahansa.
Ei tarvitse kirjoja ostaa, eikä Kuopioon matkustaa.
Valomiehetkin on omasta takaa pilven reunoilla ja taivaan rannoilla.

Äänestä

Helppojen aikojen kasvattamia jonglöörejä voi vain yrittää ymmärtää, että heidäkin on jollakin konstilla elettävä.

2Äänestä
  • Juuri niin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://youtu.be/f0IJkt0PrQ8?is=9EVJjB6jOJhoMjvP

"Viime viikolla minä nämä lumet työnsin tähän rankakasan etteen ja nyt minä tuasj työnnän"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu