Sivistämässä itseäni korkeakoulutettujen sosionomien seurassa.
Vastaukset 34
- Anonyymi00001
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi00002
Mitä sitten?
- Anonyymi00004
Sitä sitten öööööö
- Anonyymi00003
Kun on itseään parempien seurassa, se nostaa itsetuntoa.
- Anonyymi00005
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Ketä kiinnostaa
Ketä on siellä vakiokävijä.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ketä on siellä vakiokävijä.
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi00017
Olen oman elämäni tohtori 🎩
- Anonyymi00007
Frida Karlsson on leikannut hiuksensa
- Anonyymi00008
Elä ihmeessä, onko ihan kalju?
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Elä ihmeessä, onko ihan kalju?
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi00018
Voi, harmi...😭
- Anonyymi00011
Olen mielenterveysakateemikko, teen klubilla ilmaistöitä.
- Anonyymi00012
Akatemiaklubi saa avustusta n. 400 000 euroa tänä vuonna, kyllä sillä ilmapiiri ehostuu.
- Anonyymi00013
Joista pääosa menee ohjaajien palkkoihin sekä talon vuokraan... kävijöille valitellaan niukkuutta ja hallituksen leikkauksista järjestöille.
- Anonyymi00014
Kukaan ei uskalla sanoa näitä asioita Klubitalolla suoraan 🤭
- Anonyymi00016
Klubitalolla tulee vain hankalan ihmisen maine, jos olet jostain erimieltä tai esität kritiikkiä. Paras,kun väistyy hiljaa takavasemmalle ovesta ulos.
- Anonyymi00015
Siellä vallitsee ohjaajien tyrannia ja Usan standardit.
- Anonyymi00019
Onko siellä noussut jotain ohjaajien päääääähän...🐑
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Onko siellä noussut jotain ohjaajien päääääähän...🐑
Keskiluokkainen elämä vailla jatkuvaa huolta taloudellisesta selviämisestä nousee vuosien aikana päähän..
- Anonyymi00021
Tuntuu jollakin/joillakin olevan paha kompleksi tuosta jäteasemasta. Kannattaisi ryhtyä yrittäjäksi.
- Anonyymi00022
Kyllä siellä yritetään kovasti tehdä ilmaistöitä.
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
Kyllä siellä yritetään kovasti tehdä ilmaistöitä.
No pitäisikö teille surkimuksille vielä jotakin maksaakin? Kyllä kelaroposet saavat riittää.
- Anonyymi00024
Anonyymi00023 kirjoitti:
No pitäisikö teille surkimuksille vielä jotakin maksaakin? Kyllä kelaroposet saavat riittää.
Jäteasema ja yhteiskunnan varoilla elävät löytyvät Monikulttuurikeskus Gloriasta. Ukri sotilaskarkurit kännissä päivät pitkät näin kesällä istuvat ulkona Kelan rahoilla, jotka vastaavat Ukrainan keskipalkkaa. Ties vaikka sinäkin olisit yksi näistä?
- Anonyymi00025
Anonyymi00023 kirjoitti:
No pitäisikö teille surkimuksille vielä jotakin maksaakin? Kyllä kelaroposet saavat riittää.
Tämä kommentoija persu haluaa selvästi saada ohjaajilta p""seeseen.
- Anonyymi00026
Anonyymi00022 kirjoitti:
Kyllä siellä yritetään kovasti tehdä ilmaistöitä.
Onko talolle tullut Kiinalainen vakooja?
- Anonyymi00027
Ukrainalaiset käpykaartilaiset ovat samaa roskaväkeä kuin irakilaiskarkulaisetkin. Kummatkaan eivät kuulu suomalaiseen yhteiskuntaan. Käyttökelvottomia turhakkeita.
- Anonyymi00028
Ainakin viinakset näyttävät maistuvan Ukreille,kuten ryzzillekin. Eivät tule ikinä työllistymään Suomeen. Tampereella muutama vuosi sitten vaimoaan Suomeen seurannut ja puukottanut Ukri sanoi tulonsa syyksi Suomen sosiaaliturvan.
- Anonyymi00029
Vastaava ilmaistyön teettäminen mamuilla olisi rasismia ja kaikenmaailman tasa arvo valtuutetut puuttuisivat välittömästi.
- Anonyymi00031
No, eihän pakolaisilla ja turvapaikanhakijoilla ole edes työnhaku velvoitetta niin kauan,kuin suojeluasema säilyy. Ei pelkoa joutua karenssiin tai Sovatekille kuntouttavaan. Kelan perustoimeentulotuki juoksee vastikkeetta ja sossun harkinnanvaraista päälle. Vertailun vuoksi Klubitalolla käyvät sairaseläkkeellä ja eivät saa sossusta yhtään mitään apua edes terveydenhuollon asiakasmaksuihin!
- Anonyymi00032
Onko Suvimäessä kahvilaa ja kirpputoria missä kuka hyvänsä voi käydä kahvilla ja ostoksilla?
- Anonyymi00033
Jos menet käymään, joudut ilmaistöihin.
- Anonyymi00034
Eiiii
- Anonyymi00035
Olen suorittanut ilmaistyödiplomin suvimäen klubilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135855En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21558Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 45468
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119442Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22407