Kun olet varattu tiukasti. En tule koskaan tekemään aloitetta, koska tiedän sen. Itse olen eronnut, koska haluan toimia rehellisesti, sitä odotan myös toiselta.
Olet ongelma
22
359
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Vaikutat turhautuneelta
- Anonyymi00002UUSI
Pelkän sua
- Anonyymi00003UUSI
Et nyt kovin rehellinen ole minulle ollut
- Anonyymi00004UUSI
Ymmärrän ja arvostan.
Tilanteeni ei ole helppo. Voin erota tulevaisuudessa vasta. - Anonyymi00005UUSI
Ihailtavaa käyttäytymistä. Mua on tänään kannustettu asiassa. Maat sulaa, niin pian alkaa tapahtua.
- Anonyymi00006UUSI
tuntuu tosi pahalta kun joudutaan täältäkin lähtemään kun kautta rantain kertominen ei lopu. se on ollut lapsesta asti minun ihmettelyä ja häpäisyä ja nyt vielä lapsienikin. toivon todella että lopetatte. ja jos veljeni on tämän kaiken takana en halua häntä koskaan nähdä.
- Anonyymi00007UUSI
Tule nyt tänne sieltä!
- Anonyymi00008UUSI
jokainen päiväkodin työntekijöiden sivukeskustelu ja ihmettely tekee sen että sulkeudumme entisestään ja lopulta joudumme poistumaan.
- Anonyymi00009UUSI
En halua, että kukaan eroaa minun takiani! Sellainen on huono lähtökohta millekään. Aloittaja.
- Anonyymi00010UUSI
Mulla on ainakin omat syyt. Vaikka ois kiinnostuksen kohde tai ei, niin silti haluan tehdä sen.
- Anonyymi00011UUSI
Et tiedä olenko vapaa vai varattu.
- Anonyymi00017UUSI
Mitä järkeä sitten on täällä olla?
- Anonyymi00012UUSI
Aika erikoisesti ilmaistu: Olet ongelma.
Tulee mieleen eräs lääkäri, joka ratkaisi ”ongelman” käärimällä sen mattoon.- Anonyymi00013UUSI
Sivusta: niinpä ja sai sitten uusia ongelmia vuosikausiksi ja menetti omaisuutensa. Ei siis kannata kääriä ketään mattoon ongelmatapauksen poistamiseksi.
- Anonyymi00014UUSI
Välttelen ongelmia. Aloittaja.
- Anonyymi00015UUSI
Aloitteen voi tehdä vaikka toinen on varattu
Varattu sitten päättää mitä tekee
Miksi aliarvioit omia tunteitasi ja kärsit siitä että et kerro
Ei se niin vaarallista ole
Kautta aikojen on niin tehty
Et pääse hyvän liiton väliin vaikka kertoisit
Hyvä liitto pysyy
Huono voi hajota
Se ei ole sinun syysi vaikka kerrot - Anonyymi00016UUSI
Itseppähän et muuta osannu kun peleillä
- Anonyymi00018UUSI
Ainut Ongelma on se että kuvittelet että asiat on kuten väität. En ole varattu, enkä ole ole edes ollutkaan vuosikausiin varattu. Tosin kyllähän joku noin väitti täällä jossain vaiheessa mutta en ole silti ollut varattu. Mielelläni mä kyllä olisin hänelle varattu.
- Anonyymi00019UUSI
Niin, minähän en kaipaa lisää hulluja elämääni. Usko ja luule mitä ikinä haluat, ei harhaluuloille mitään mahda.
- Anonyymi00020UUSI
Puhut nyt itsestäsi vaan.
- Anonyymi00021UUSI
Kokemusta eroista, onko useita?
- Anonyymi00022UUSI
Aha luulempa että ongelma on sun korvienvälissä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä4011744Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san344699Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2532848Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1472630- 1121722
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo14109840 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.209882- 82840
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv62786- 71773