Heräsin miettimään

Että tykkäätkö sinä minusta, mies.
12316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Siksikö etten huomannut tai oikein tajunnut sinua. Tililtäni katsoin et olin aika humalassa vaikka en ole juoppo ollenkaan. Ehkä se kertoo tällä hetkellä kaikesta epävarmuudesta ympärilläni ja luottamuksen tasostani yleensä ihmisiin.

Äänestä

Kyllä <3

Äänestä

Haluan täysin ehdottomasti sinua rakastaa. Jotenkin en vaan vielä osaa sisäistää et joku voisi rakastaa minua. Vaikka saisin huomiota muilta ihmisiltä, niin siitä on enemmän haittaa minulle tutustumismielessä. Haluan vaan sellaisen naisen elämääni, joka aidosti voisi rakastaa minua omana aitona itsenäni.

1Äänestä
  • Älä etsi mitään. Ole mitä olet. Vastaan tulee sitten se oikea, kun sen aika on. <3

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Älä etsi mitään. Ole mitä olet. Vastaan tulee sitten se oikea, kun sen aika on. <3

    Kyllä voimakkaat tunteet ja toisen haluaminen todennäköisesti luo niitä mahdollisuuksia ja tilanteita.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kyllä voimakkaat tunteet ja toisen haluaminen todennäköisesti luo niitä mahdollisuuksia ja tilanteita.

    Tavallaan puhutaan kyllä samasta asiasta. Itsekin löysin omani koska vaikka olen kovan itsekurin omaava, ja toinen osapuoli on tilanteessa johon moraalini ei salli puuttua, niin ei ollut paljon valtaa sen suhteen että kohdattiin kuitenkin.

    Ehkä parempi muotoilu olisi sitten että ei etsi mitään, mutta luottaa sydämeensä. Vai haluatko vielä kalibroida enemmän? <3

    Äänestä

En oo toi ap, mut minäki just heräsin hetkeks kattomaan onko mun Kulta vieläkin hereillä...Rakkaalla lapsella on monta nimeä, ja oon yks niistä <3

Äänestä

Pidän sinusta nyt kun et enää voi tehdä elämästäni kurjaa, ja tunnen olevani onnekas mies vaikken ehkä maailman onnellisin. Alunperin inhosin sillä teit minusta hullun joka rakasti enemmän kuin piti eikä tuntenut yhtään. Mutta ei kai ole virhe käyttäytyä silloin tällöin ihmistrn tavoin.

1Äänestä
  • Halusiko hän tehdä elämästäsi kurjaa ja mitä tarkoitat, ettei voi enää tehdä?

    Äänestä

  • Ihmisten pitää antaa vapaasti kukkia, eikä yrittää kääntää väkisin sitä pois auringon suunnasta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ihmisten pitää antaa vapaasti kukkia, eikä yrittää kääntää väkisin sitä pois auringon suunnasta.

    Kuka haluais vapaaehtoisesti "kukkia"? -sivu

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Kuka haluais vapaaehtoisesti "kukkia"? -sivu

    Samaa kun kysyis, kuka haluaisi vapaaehtoisesti elää, hassua ajattelua.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että tykkäätkö sinä minusta, mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu