Taivaassa on sota

Anonyymi-ap

Pysykää uskovaiset lujina, uskokaa uudistuvaan Jumaluuteen ja uudistuvaan Taivaaseen,. On aika repiä ja rakentaa, poistakaa paha keskuudestanne. Raamatunkin mukaan uudet Taivaat on tulossa.

-00

5

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      SRK kaipaa uudistamista. Joka vahvana pysyy loppuun asti, sille minä kunnian kruunun annan.

      -00

    • Anonyymi00002

      Amen.

    • Anonyymi00003

      Mitä, eikö kaikkivoipaksi sanottu Herra Sebaot kykene hallinnoimaan enää edes taivasta?

      • Anonyymi00004

        Se voi olla tietysti totta. Uudet Taivaat on kuitenkin tulossa, niihin minä uskon. Uudistunut Lestadiolaisuus on levinnyt maailman laajuiseksi, se on lopun ajan herätys. Helluntalaisuus on puolestaan kuihtunut olemattomiin, se on lopun ajan eksytys.


    • Anonyymi00005

      Voi jestas. Luciferin asiallako noin avoimesti?

      "Jumaluudet" tulevat kyllä pysymään nykyisellään, aina taivaiden tappiin asti. Herramme JHWH, Sebaot, Adonai, Elohim, meille tuttu Jeesus-Nimellään, on Voittaja.

      Ei kannattaisi noin suoraan tukea langenneita enkeleitä, ihan oman sielusikin vuoksi!

      Lucu jo ajat sitten aloitti nuo pyrkimyksensä mutta lensi vain kavereineen ulos Valtakunnasta, tänne maan pinnalle puuhailemaan. Olemme tuon jengin käännynnäisten jälkeläisiä. Mutta kunkin meidän oma valintamme on: jatkammeko samassa hengessä kuin Aatami ja Eeva? Vai vastaammeko Jeesus Kristuksen kutsuun? Pimeydestä valoon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1090
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1019
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      932
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      867
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      857
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      820
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      106
      744
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe