Miten aiot toimia? https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/arvio-bensa-kallistuu-huomattavasti/9304990
Maukka hei!
8
84
Vastaukset
- Anonyymi00001
Vasemmistolaiset SDP keskusta vihreät ja vasemmisto ja RKP olivat nostamassa polttoaine hintoja ilman mitään järkevää syytä. Kysy heiltä miksi sitä piti nostaa. Nyt noussut hinta islamistien takia mutta kohta islamistit on poistettu maapallolta elämä palaa takaisin entistä edullisempaa ja mukavempaa.
- Anonyymi00002
Maailmassa on arviolta noin kaksi miljoonaa muslimia, joten persun lapsenusko siihen suhteutettuna on aika hellyyttävää :))
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Maailmassa on arviolta noin kaksi miljoonaa muslimia, joten persun lapsenusko siihen suhteutettuna on aika hellyyttävää :))
Korjaus, piti siis olla 2 miljardia muslimia, ei miljoonaa.
- Anonyymi00004UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Korjaus, piti siis olla 2 miljardia muslimia, ei miljoonaa.
Miksi te persut nostatte koko ajan pensan hintaa kuin riivatut?
- Anonyymi00008UUSI
Anonyymi00002 kirjoitti:
Maailmassa on arviolta noin kaksi miljoonaa muslimia, joten persun lapsenusko siihen suhteutettuna on aika hellyyttävää :))
Persun lapsenusko on tosiaan aika hellyttävää. On verrattavissa lasten hiekkalaatikko loruun "älä tule paha kakku tule tule hyvä kakku". Persu lausuu "älä nouse bensan hinta laske laske bensan hinta" kohdistaessaan toiveensa siihen, että persujen päättäjät laskevat käskyllään bensan hinnan alle euroon litralta : )
- Anonyymi00005UUSI
pankki sanoi taas asunnot kohta nousevat 🤣🤣🤣
- Anonyymi00006UUSI
bensa ei nouse koska sähköautot
- Anonyymi00007UUSI
maukka perusjamppa 🤔
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2753932Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188923575Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1622557- 622335
- 1541912
- 341727
Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.211402Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä
The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v301288- 331285
- 461202