🤔👓👀 eräällä nuorella miehellä lähestyy synttärit. Ajattelin hommata hänelle ns. tiimarilasit helpottamaan silmien väsymisessä. Ihmiset ovat muuttuneet yksinkertaisemmiksi, kun kaikki tarjotaan valmiina. Nyt niissä laseissa lukee, etteivät ne sovi henkilösuojaimiksi, eivätkä kaukolaseiksi. Siis ... ???
Onkohan tuo henkilösuojaus joku EU direktiivi. Siellähän on määäritelty sekin, etteivät patalaput sovi henkilösuojaukseen. Ei kai kukaan normaalijärkinen ihminen hyökkää sammuttamaan tulipaloa patalaput käsissään.
Pitäsköhän munkin kirjoittaa käyttöohjeet mua varten? Siinä lukisi esim. "Särkyvää" ja "Kohdeltava varoen"
Kehitys kehittyy
11
230
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ne nyt on vaan tuollaisia tekstejä, mitkä on tarkoitettu vaan tomppeleille. Tuohan on kiva idea, sittenhän mieskin näkee niillä laseilla kaunokirjoituksen sinun niskassa nuuhkaistessaan, missä lukee "Herkkä! Suudeltava varoen ja pitkään."
- Anonyymi00003
lounas.ajatus kirjoitti:
Sittenhän noita laseja pitäisi olla kahdet. Noi ostamani on omalle pojalleni.
Sitten suosittelen samaan ostosreissuun ostamaan myös ne patalaput. <3
Anonyymi00003 kirjoitti:
Sitten suosittelen samaan ostosreissuun ostamaan myös ne patalaput. <3
Mulla on kudottuja uusia patalappuja ja usein ompelen niitä tilkuistakin. Ei tartte kaupasta niitä ostella.
- Anonyymi00006
Joo lisää vaan tekoälyä niin kohta on vain lainsäätäjät ja sen valvojat ja loput kaivaa ilmaiseksi ojaa ruokaa vastaan.
Ojankaivuussa on lämmintä, kun poltetaan niitä risuja, mitä toiset ilmaiseksi kerää metsästä.
- Anonyymi00007
😀👓🤏
🤓🤏 - Anonyymi00009
Korvenmiehen mielestä omskakas ennen käyttöä. On minullakin ikälasit, mutta ihan viimeksi niiden kanssa katolle nousen.
En ymmärrä, miksi pitää lukea, etteivät ne lasit käy kaukolaseiksi. Kyllähän sen huomaa kun ne päähänsä laittaa.
Mulla on sama silmävaiva kuin pojalla . Tiimarilasit helpottaa, kun silmät eivät väsy pientä tekstiä tihrustellessa. Klasulta sain sellaiset halpislasit, jotka suodattavat sinisen valon pois näyttöä lueskellessa. Sen näytön ja älykännykän sininisen valon väitetään huonontavan nukkumista.Ketähän varten sinä yrität mua maalittaa? Ne jotka tuntee mut tietää, että työnantajani on ollut kanssasi ihan eri mieltä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä292312Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri291642Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t241423- 891412
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171082- 1211044
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624916Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa237877kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!14747- 10730
