venäjä valmiina stubb

yrittää yllätys hyökkäystä rajan yli samoin kuin trump teki yllätys hyökkäyksen tämän kätyrin puheet kuinka suomalaisia lähetetään hormuzin salmeen että häkkäsen ja suomalaisten kanssa aikomuksena on tehdä yllätys hyökkäys nyt on putinin aika toimia etteivät nämä raivo hullut koirat saa tuhoa aikaan
8160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Venäjä ei hyökkää. Tuo venäjäneuroosi on sairautta.

Äänestä
  • Meidän pitäisi hyökätä Venäjälle kun ovat hulluja koiria.

    Niin nykyisin käydään sotaa, että keksitään joku syyte ja hyökätään tai pommitetaan toista valtiota.

    Joskin kohde tulee valita siten että kohde sellainen, joka ei kykene merkittävään vastarintaan vaan voi rauhassa ladella ohjuksia ihmisten niskaan ja antaa niitä osua mihin osuvat.

    Niin tänä päivänä toimitaan ja joskus tietenkin voi tulla erehdys että toinen maa laittaa kovin kampoihin vaikka sen olisi pitänyt kolmessa päivässä antautua.

    Äänestä

Ukrainaan pitäisi hyökätä. Jenkit ja Ukraina aloitti sodan Suomi maksaa ja kärsii... Rahat takaisin Ukrainasta...

Äänestä
  • Niitä ei saada koskaan takaisin.
    Eikä vääryydellä Suomeen tulleita ukrainalaisia takaisin Ukrainaan.

    Äänestä

Eikö lännen KÄTYRIT siedä totuuksia.

Äänestä

Nythän USA voisi hyökätä 'venäjälle kun väitetään että ne hullut koirat uhkaa ajaa meidät itämereen. Amerikka ampuisi ohjuksia ehkä jopa ydinkärkiä sen vuosi Venäjälle ja me mukana joku paukkupanos ammuttaisiin rajan yli.

Se nykyaikainen tapa käydä sotaa ja etsitään vain tiedustelutiedoista missä on kouluja tai sairaaloita ja niihin ensimmäisenä ohjukset.

Me emme lähde varastelemaan WC-istuimia sieltä, koska ovat käytettyjä ja varastettu jo kertaalleen Ukrainasta. Eikä ajella moottoripyörillä pitkin aroja dronen syöttinä, vaan suuri ja mahtava amerikka hoitaa homman kun meitä vähän uhattu.

Äänestä
  • suomalaiset on varastanut wc pöntöt venäjältä ja lähettää niitä ukrainaan eihän suomalaiset uskalla enää vaatia wc pönttöjä takas venäjältä kun ovat hakeneet ne ukrainasta nyt peloissaan rakentavat raja aitaa ja häntä koipien välissä luulevat että usa auttaa siviatymätön suomalainen ei osaa tehdä mitään elämänsä eteen ja nyt ahneuksissaan himoitsee venäjän vaurautta

    Äänestä

  • toistat ukrojen valheita ja maksat niille. hyvää bisnestä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

yrittää yllätys hyökkäystä rajan yli samoin kuin trump teki yllätys hyökkäyksen tämän kätyrin puheet kuinka suomalaisia lähetetään hormuzin salmeen että häkkäsen ja suomalaisten kanssa aikomuksena on tehdä yllätys hyökkäys nyt on putinin aika toimia etteivät nämä raivo hullut koirat saa tuhoa aikaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu