Islamilaisten maiden alennustila johtuu pappisvallasta

Anonyymi-ap

Islamilaisten maiden GPD on murto-osa, mitä kehittyneillä mailla.
Poikkeuksena muutama öljyrikas. Syynä on taantumuksellinen pappisluokka, joka takertuu oppiinsa ja valtaan sekä vastustaa kaikkea muutosta.

Islamissa ei sinänsä ole ongelmaa. Sen todistaa "islamilainen kultakausi", joka oli noin tuhat vuotta sitten.

Eurooppaa uhkasi sama vaara. Esimerkkeinä vaikka Galileon kirjojen kieltäminen ja Espanjan inkvisitio.

17

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Valitettavasti USA on uskontotalebaanien hallussa.

    • Anonyymi00002

      Islamin perusta antaa osviittaa sille mitkä "voimat" ja "tekijät" ovat vaikuttaneet Islamiin jo ennen kuin se alkoi ottaa Koraanin "lakikirjakseen". Koraania ei annettu Islamille vaan Muhammedille ja Islam otti sen "omakseen" koska sillä ei ollut uskottavaa agendaa/kirjoitusta, mihin sen perustaa olisi voinut laskea.

      Arabian niemimaalla uhrattiin poikalapsia (9 lasta) aina Muhammedin aikaan saakka. Nuo lapsien uhraukset tapahtuivat Islamin vaikutuksesta ja ehkä toimestakin eli Islam oli vaikuttamassa jo paljon ennen Muhammedia. Islam oli olemassa/vaikuttamassa satoja vuosia, ehkä jopa 500 vuotta ennen Muhammedia ja sen vaikutuksesta ja ehkä toimestakin noita lapsiuhreja (9) uhrattiin noin 60 vuoden ajan Muhammediin asti. Nuo kaikki poikalapset olivat alle 11 vuotiaita kun heidät uhrattiin.

    • Anonyymi00003

      Tuhotkoon islami vain omiaan alueillaan, mitään tekemättömissä lakanoissaan eläen

      • Anonyymi00006

        Näillä on systemaatinen synytäminen millä murentavat kehityneet yhteiskunnat näitten alkukantaisuuteen hyökkäys menetelmin ja oikeuksin huutavat vaativat vielä


    • Anonyymi00005
      • Anonyymi00007

        Kaikki on typeryys ja luulo mihin nojautuvat kaikin konttauksin vielä :

        Käsitys siitä, että kunnialliset muslimit palkitaan paratiisissa neitseillä, perustuu tiettyihin islamin pyhien tekstien tulkintoihin, erityisesti haditheihin (profeetta Muhammedin puheisiin ja tekoihin perustuva perimätieto).

        Palkinto kunniallisesta elämästä: Ajatuksena on, että ne, jotka ovat noudattaneet Jumalan käskyjä, välttäneet syntiä (kuten kiellettyjä seksuaalisuhteita) ja eläneet kunniallisesti maan päällä, saavat paratiisissa täydelliset ja puhtaat puolisot [1].


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Kaikki on typeryys ja luulo mihin nojautuvat kaikin konttauksin vielä :

        Käsitys siitä, että kunnialliset muslimit palkitaan paratiisissa neitseillä, perustuu tiettyihin islamin pyhien tekstien tulkintoihin, erityisesti haditheihin (profeetta Muhammedin puheisiin ja tekoihin perustuva perimätieto).

        Palkinto kunniallisesta elämästä: Ajatuksena on, että ne, jotka ovat noudattaneet Jumalan käskyjä, välttäneet syntiä (kuten kiellettyjä seksuaalisuhteita) ja eläneet kunniallisesti maan päällä, saavat paratiisissa täydelliset ja puhtaat puolisot [1].

        Kylä raatoista on islamisuus elämät
        - kun ne oikeassa valossa esille näytetäisin


    • Anonyymi00009

      Muslimi maiden alennustila johtuu islamista, perkeleen kumartelulla on huonot seuraukset.

    • Anonyymi00010

      Kuinka kansantuote voisi olla korkea autiomaan keskellä, jossa ei ole vihreitä kasveja eikä edes metalleja. Jonkin verran voivat panostaa asukkaisiin ja tuottaa ihmisiä. Joissakin maissa asukasluku onkin kaksinkertaistunut.

      Suomi ei ole paljoa paremmassa asemassa kun on pitkä talvi. Mutta täällä väestö on pidetty matalana ja on tukeuduttu Ruotsin ja Venäjän sekä Saksan armoon ja apuun.

      Lisäksi lähetettiin 400000 siirtolaista merten taakse. Kyse ei ole uskonnosta tai papistosta. Nämä kyllä suojelee luontoa hyväksikäytöltä yms ja luottavat matalan tason halpoihin kansan kirjoihin ennen kuin korkeaan kuninkaalliseen huippukirjallisuuteen mutta eivät estä kehitystä VAAN SEN JAKAUTUMISEN KAIKILLE. Vain kuninkaat ja ansioituneet saavat heiltä. Pitkään kieltäymyksessä olleet askeetit ja kärsivälliset.

      Sadan vuoden välein vain tulee uudistaja. Siksi on oltava kauan kärsivällinen.

      Kaikki eivät saa olla Aabrahameja, Daavideita ja Jeesuksen vaan joutuvat odottamaan Pyhää Henkeä ja tulta. Omassa asemassaan kärsivällisesti ja uskollisesti. Kun UUDISTAJA tulee kyllä heidät otetaan vastaan.

      • Anonyymi00011

        anteeksiantamaton tuhon mieli levittäytyy


      • Anonyymi00012

        Kyllä röyhkeys tulee puristamaan viimeisetkin mehut


    • Anonyymi00013
      • Anonyymi00014

        Ei puheilla eikä kuunteluilla ole mitään ajallista merkitystä


    • Anonyymi00015

      Päivän sana
      Torstai 26.3.2026
      torstai on toivoa täynnä

      Torstai 26.3.2026
      Herra, pelasta minut vihollisteni käsistä! Sinun luonasi olen turvassa.

      Ps. 143:9

      Elämä on minussa meissä jokaisessa,
      - miksi emme koe sitä vaan on noin kysyttävä toimivasti

    • Anonyymi00016

      Näissä kaikissa on venäjä kytköksiä sairauksineen.

    • Anonyymi00017

      Islamilaisten maiden alennustila johtuu siitä että ne antavat langenneitten enkelien ”Bhaumasura” (Ajatollah Khomeini), ----------? (Ajatollah Ali Khamenei) ja Azazel (Osama Bin Laden) johtaa heitä.

    • Anonyymi00018

      Kyllä nyt tämä tunkeutuminen rupesi riittämään euroopalle

      Nyt rakennetaan näille ohjeet ja vaatimukset elämälle

      TÄMÄ ON HALLITUKSIEN PÖYDILLA, tuhoamiset vaatimuksineen on nyt läpikäyneet

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3800
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2782
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2300
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      215
      2285
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1829
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1560
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1532
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1419
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1284
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1224
    Aihe