Kiinnostais kesällä lähteä johonkin naturisti hotelliin lomailemaan. Kiinnostais kuulla hyviä vinkkejä ja kokemuksia euroopan naturisti hotelleista. Kiinnostais sellainen kohde jossa aluetta missä käyskennellä nakuna ja paikka suuntautunu juurikin nakuiluun ainakin enempi kuin orgioihin. Nämä on aina jonkunverran hinnakkaampia kuin tavalliset hotellit, eikä se haittaa mut kokemukset ja hintatasot kiinnostaa. Ja ollaan siis keski-ikää lähestyvä NM pariskunta.
Naturisti hotellit
Anonyymi-ap
81212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Costa Natura, Espanja, Estepona
Myös tämä on tullut tutuksi
https://www.senatorhr.com/en/vera-playa-club-hotel/
Almeria rannikkoa, muistaakseni 80 km Almeriasta koilliseen. Alueella on lukuisia naturisteille tarkoitettuja majoituspaikkoja, muitakin, kuin tuo iso hotelli. Kuljeskelimme siellä pitkin katuja, ja kaävimme kaupassa ostoksilla. Vähän hankalan matkan takana, kun enää ei täältä ole lentoja Almerian pienelle kentälle
Costa Natura on siitäkin hyvä kohde, että Malagan lentoasemalta on vain 80 km moottoritietä, joten autovuokraamosta kumipyörät alle, ja menoksi. Erinomainen alue.
Vaimon kanssa on käyty Kreetalla Vritomartis nudisti-hotellin rannassa päivääkään. Ei ollut orgia-paikka, joten viihdyttiin. Lanzarotella löydettiin kokonainen huvilakylä kauppoineen, jonka rantakallioilla käytiin nakuvaeltelemassa useampana päivänä.
Mutta varsinaista majoituskokemusta ei ole - harkinnassa yhä meilläkin. Nudistirantoja on käyty säännöllisesti etelän matkoilla ja kotona ollaan oltu jo vuosikymmeniä aina alasti, niin säästyy vaatteet.
Mitkä on ollu parhaita naku rantoja euroopassa. Ollaan kyllä oltu myös monissa paikoissa vaimon kanssa. Ei oola vielä käyty noissa hotelleissa.
Pysykää kotonanne homeperseet
Katos sulla se ei kommentit muutu. Vieläköhän sulla lohkot lämpenis edes vähän.
Buaahaa homeperse idiotti buaahaa. Hähähää mitäs olet.
Voi buahaa ressukkaa. Taas vaippa märkänä.