Onko ihmisellä sielu?

Onko sielu ollut ennen syntymää?
4179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ps. 139:16

Sinun silmäsi näkivät minut jo idullani, sinun kirjaasi on kaikki kirjoitettu. Ennen kuin olin elänyt päivääkään, olivat kaikki päiväni jo luodut

Äänestä
  • Kuka Psalmit on kirjoittanut ja milloin? Tuossa on vain ilmaistu usko siihen, että noin olisi?

    Äänestä

Lestatiolaisella on vain sielu. Se piästelee väliin hyvinkin äänekkäästi. Haju on hyvin etova, eikä se jätä sotkimata kalsareita.

Äänestä
  • Ei se noin ole!
    Tiiät sen itekki mutta kirjoitat kuitenki tuollaista?
    Saatko nä siittä jonkun nautinnon vai mitä ihmettä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko sielu ollut ennen syntymää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu