Turtiaisen kesämökki ulosmitattiin

Anonyymi-ap

Räpyläjalan kesämökki on ulosmitattu. Velkakeisarin omaisuus on kaikki menossa voudille.

30

1095

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Valta kuuluu kansalle, mutta mökki valtiolle.

    • Anonyymi00002

      Moskovan Ano, Donbassin Janus ja vatnikki-Korhonen on kyllä melkoinen kolmikko!

    • Anonyymi00003

      Ano vielä ihmetteli, että mitä ne reinikaiset siellä mökkitiellä etsivät. No, kaikkihan sen tiesivät - se oli vaan Anon puliveivaamista. Haasteitahan ne oli tuomassa. Mutta jos on ulosmitattu niin hyvä Suomi, tehokasta virkamiestyötä.

    • Anonyymi00004

      Jos mökki on jo realisoitu, niin uusi omistaja voisi pitää kaikille juvalaisille mökkikauden avajaiset siellä ja lähettää video juhlista suoraan turtiaiselle.

    • Anonyymi00005

      Mitattiin rullamitalla ja siirrettiin tontilta ulos?

    • Anonyymi00006
    • Anonyymi00007

      Heipparallaa Moskovasta.

      • Anonyymi00008

        Oletko käynyt teellä Jaanuksen tai vatnikki-Korhoseen kanssa?


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Oletko käynyt teellä Jaanuksen tai vatnikki-Korhoseen kanssa?

        Ano ei tule toimeen Janus Putkosen kanssa. Ano väitti, että Putkis on CIAn agentti. Että sellaisia puliveivaajia.


    • Anonyymi00009

      Anus on täydellisen kelvoton hoitamaan raha-asioita. Hänellä ei ole pienintäkään hajua miten taloutta hoidetaan. Kun koko omaisuus on vasaran alla, ja lainoja ei hoideta millään tavalla niin se kertoo miten tyhmästä miehestä on kyse.

    • Anonyymi00011

      eikä. Ei voi olla totta. Olipas tämä peräti huono uutinen. Mökki takavarikossa ?? Katsellaan juutupea. Kaunis juvalainen järvimaisema. Ollaan mökillä. Iso, tuhti ja ylen komea (ainakin omasta mielestänsä) isäntä kuvissa. Isännän hissuksensa tepastelua ja puhisemista puisella mökkilaiturilla. Katiskankokemista. Tuleeko taas sitä saalista. Haukea, ahventa, särkeä. No tuleehan sitä. Katiska takasin järveen pyytämään. Eikun savupönttö tulille. Saadaan savustella herkkua. Niin . Ja onhan niitä kavereitakin. Jaloissa pyöriväin kissain kuvaamista. Eikä siinä vielä kaikki. Taas myös pojat saanotaan ja vastotaan hiki pintaan. Vuan kannattiko lähtiä pois. Jättää tuo kaikki kaanis ihanuus taakse. Ottiko hän kissat mukaansa, Rakkaudesta. Vai miten kissain kävi. Sieltä litteän pannukakkumaan reunalta voi pudota. Maa ei ole mikään pallo vaan litteä ruplan kolikko, Näin kertovat.

      • Anonyymi00013

        Anon oli pakko lähteä. Tiesi, mitä on tulossa. Ei kestä häpeää kun kaikki hajoaa puliveivaajan alta. Ei muuta keksinyt kuin lähteä Venäjälle. Aika näyttää mihin kujanjuoksu päättyy. Veikataan onnetonta loppunäytöstä.


      • Anonyymi00014

        Nähdäänkö vielä näytös ”Tuhlaajapojan paluu”?


    • Anonyymi00015

      Puliveivaaja kuolee Venäjällä. Ei pääse enää Suomeen vaikka haluaisi.

    • Anonyymi00016

      Ei tunnu missään.

    • Anonyymi00018

      Ostaos multa kesärenkaat vainen, ne sulle suuren onnen tuo

    • Anonyymi00019

      Anoa vedätetään Venäjällä huolella. Tyhmää on helppo höntittää.

      • Anonyymi00021

        Älysi inspiroi monia, itse oikein liikutun miten joku voi olla noin viisas


    • Anonyymi00020

      Sinua on hyvä vedättää

    • Anonyymi00022

      Kohta Moskovassa juhlitaan voitonpäivää. Ano ja Minnakin saavat omat ilmaiset Yrjö-nauhasolmukkeet verkkarin rintapieleen. Kenties vielä punaiset ilmapallot napinläpeen. Kelpaa siinä syödä jätskitötteröä ja nauttia keväisen Moskovan rauhanjuhlista. Toisaalla lähetetään terveiset Kiovaan parilla kymmenellä Iskanderilla. Kyllä kevät on täynnä slaavien keskinäistä rakkauden tunneta.

    • Anonyymi00023

      Vanha Persu kunnostautuu.

    • Anonyymi00024

      Demari lahtaaja

    • Anonyymi00025

      Mutta missä on Anon valkoinen lakki? Ai niin, eihän ...

      • Anonyymi00026

        Valkoiset tennarit kuitenkin. Sentään Petroskoista ostetut.


    • Anonyymi00027

      Kotimaa kutsuu. Voikukka-Ano.

    • Anonyymi00029

      Siinä saa taas joku halvalla hyvän mökin

      • Anonyymi00030

        En usko


    • Anonyymi00031

      Kukas tää mies on joka hääsää Anon talolla

    • Anonyymi00032

      Ah tätä onnen aikaa. Turtiainen on pysyvästi pois suomalaisesta maisemasta. Ihanaa.

    • Anonyymi00033

      Turtiainen on selvästi testamentannut omaisuutensa Suomen Kommunisteille.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      24
      3807
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      41
      1899
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      35
      1201
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      70
      1080
    5. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1046
    6. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      1039
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      41
      933
    8. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      841
    9. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      56
      813
    10. Pub Marjuskan grillibileet

      Pub marjuskassa ilmainen makkara tarjoilu ja jakaa parille sadalle aurinko laseja. Miten tälläistä. Saako popittaa ja ja
      Haapavesi
      12
      733
    Aihe