Puhuvat selän takana paska minusta AA ryhmässä.

Anonyymi-ap

Mitä toi Kristiinankaupunki AA ryhmä juoruja ja puhu minusta selän takana paska tyylin että käyn ainoastan sen takia sinä ryhmässä että saan juoda siellä kahvia.

Toi mies joka aja Corolla aja aina ohi kun hän näke minut hän ajatele minusta että ei minä tuota miestä ainakaan rupea kuskataa kun hän käy ainoastan sen takia siellä ryhmässä että saa juoda siellä kahvia.

12

643

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sellaista narsisti porukkaa ei toista ole. Voimaannutaan toisen ahdingosta. Ollaan tyhmiä laumaeläimiä. Raittiuden käsitteestä tehdään pakkomielle uskonto ja kaikki samaan muottiin. Aa porukka ei ole raitis. Ei vaan juo alkoholia. Syövät raittiudessa, olisivat iloisia. Se ohjelma on sairas

    • Anonyymi00002

      Mistä voit tietää puhuuko joku selkäsi takana, vai ei ? Ethän ole kuulemassa niitä mahdollisia (mahdottomia) juttuja. Sitäkään et voi tietää, mitä muut ajattelevat, kukaan ei pysty tietämään toisen ajatuksia.
      Missä kunnossa itsetuntosi on ?

    • Anonyymi00003

      Miksi sinä puhua näin ollako sinä naapuri

      • Anonyymi00005

        Ruotsinkielinen paikkakunta.


    • Anonyymi00004

      mahdatko asua kreivinkodissa jossa sielläkin on paha olla? onko mitään paikkaa missä olis hyvä olla?

    • Anonyymi00006

      Kuka sinä luulet olevasi, että sinusta puhutaan ja ollaan kiinnostuneita?

    • Anonyymi00007

      AA:ssa sairaat ihmiset yrittävät auttaa sairaita ihmisiä, joten siellä voi kohdata kaikenlaisia todellisia tai kuviteltuja ongelmia.
      Vaihtoehtona on tietenkin juomisen jatkaminen tai avun hakeminen taudin kuvaa kirjoista opiskelleilta.
      Halu jatkaa juomista on se yleisin syy miksi AA ei kiinnosta.

      • Anonyymi00009

        AA tai juominen eivät ole ainoat vaihtoehdot. Kaikille AA ei ole se oma juttu, mutta avun voi saada muualtakin, jos oikeasti haluaa juomisen lopettaa.


    • Anonyymi00008

      Suomalainen raittiusliike suositteli kahvia viinasten tilalle jo aikoja sitten. Vaikka moralistit ja uskovaiset kuinka varoittelivat sen hermostoa kiihottavasta vaikutuksesta ja juoruiluun ja valvomiseen johtavasta elämäntavasta.

      • Anonyymi00010

        Joka ikinen ihminen juoruilee joskus. Se on sitten eri asia, millä tavalla. Selän takana voi puhua hyvääkin, hyviä, positiivisia asioita. Ei juoruilu ole pelkkää haukkumista tai paskan puhumista.
        Kyllähän ihmiset puhuvat esim. yhteisistä tutuistaan, kertovat mitä jollekin on tapahtunut, lähtenyt reissuun, löytänyt kumppanin, saanut töitä, tai ihan mitä vaan, ei kaiken tarvitse olla mitään paskaa.
        Mutta kukaan ei voi sanoa, ettei olisi koskaan puhunut selän takana kenestäkään yhtään mitään.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Joka ikinen ihminen juoruilee joskus. Se on sitten eri asia, millä tavalla. Selän takana voi puhua hyvääkin, hyviä, positiivisia asioita. Ei juoruilu ole pelkkää haukkumista tai paskan puhumista.
        Kyllähän ihmiset puhuvat esim. yhteisistä tutuistaan, kertovat mitä jollekin on tapahtunut, lähtenyt reissuun, löytänyt kumppanin, saanut töitä, tai ihan mitä vaan, ei kaiken tarvitse olla mitään paskaa.
        Mutta kukaan ei voi sanoa, ettei olisi koskaan puhunut selän takana kenestäkään yhtään mitään.

        Entisellä työpaikallani pohjalaiset ja stadilaiseksi itseään tituleeravat miehet olivat pahimpia juorukelloja.


    • Anonyymi00012

      jos sua kiusataan niin älä välitä koska he on väärässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      51
      863
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      633
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      54
      619
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      552
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      29
      507
    6. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      4
      492
    7. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      27
      426
    8. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      415
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      66
      409
    10. Jotenkin tunnen vahingoniloa

      Tunnenpa vaan. Ei saisi, mutta väkisinkin tunnen.
      Ikävä
      32
      405
    Aihe