Joskus pienet asiat ovat merkityksellisiä!

🤔🧹🧼 Sain whatsappiin niin kivan kiitoksen kiireisen poikamiehen boxin siivouksesta, että olen lukenut sen moneen kertaan.

Toisen piristäminen pienellä teolla ei edes maksanut mitään.

7

198

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      "Teo-Sofin Multispektraattinen vaikutus fb-tönön postilooraan".
      -MuovipussiPäällä

    • Anonyymi00002

      Ihan hyvin voisit siinä sivussa korvenmiehinkin moniviikkoisen kevätsiivouksen tehdä. Älä ota nyt tätä ihan kirjaimellisesti, etkä otakaan.

      • Mulla riittää siivousta ihan tarpeeksi sitten kun lähden lääkärikeikkojen jälkeen mökille. Siivous oli äkkiä tehty. Pojalla on sellainen nykyaikainen yksiö, johon on tungettu samaan tilaan nukkumiset, olohuone ja keittiö. Vanhemmissa yksiöissä keittiöpuuhat oli pienessä keittiössä. Ei haissut koko kämppä hernekeitolle tai kaalipadalle ruokaa laitettaessa. Milloinkahan ne säästää kustannuksissa ja jättää vessan sekä kylppärin väliseinät pois?


      • Anonyymi00005
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Mulla riittää siivousta ihan tarpeeksi sitten kun lähden lääkärikeikkojen jälkeen mökille. Siivous oli äkkiä tehty. Pojalla on sellainen nykyaikainen yksiö, johon on tungettu samaan tilaan nukkumiset, olohuone ja keittiö. Vanhemmissa yksiöissä keittiöpuuhat oli pienessä keittiössä. Ei haissut koko kämppä hernekeitolle tai kaalipadalle ruokaa laitettaessa. Milloinkahan ne säästää kustannuksissa ja jättää vessan sekä kylppärin väliseinät pois?

        Piru ollen kun on näppärä asunto pojallasi. Toistakymmentä huonetta joka viikko siivoan vaikka yksin asun. Mielenkiinnolla odottelen mökkielämäsi uusia ihmeellisyyksiä.


    • Anonyymi00003

      Pienistä ja ihan arkielämästähän se elämä koostuu ja ei sinä mitään vikaa. Tänäänkin aamulla jo viidenjälkeen saattoi sahailla polttopuita rangoiksi ja pölkyiksi. Valoisuus täällä pohjoisessa lisääntyy ettei mukana pysy.

      • Lupasivat pari sateista päivää, vaikka eihän ne säätiedotukset aina paikkaaansa pidä. Jostain syystä luvattiin takatalveakin vaikka vielähän on almanakan mukaan talvea. Joskus lunta on ihan huhtikuun lopuille Espoossakin.


      • Anonyymi00004
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Lupasivat pari sateista päivää, vaikka eihän ne säätiedotukset aina paikkaaansa pidä. Jostain syystä luvattiin takatalveakin vaikka vielähän on almanakan mukaan talvea. Joskus lunta on ihan huhtikuun lopuille Espoossakin.

        On täällä pohjoisessa kyllä kevät kuukauden etuajassa. Mutta onhan tässä Vapunpäivään vielä aikaa ja monenlaista ilmaa tulee olemaan. Kunnon itämämyräkät taisi jäädä nyt jo pois, näin se ilmasto muuttuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      208
      1258
    2. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      84
      806
    3. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      215
      755
    4. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      732
    5. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      47
      651
    6. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      53
      643
    7. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      601
    8. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      24
      585
    9. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      569
    10. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      560
    11. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      106
      560
    12. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      294
      541
    13. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      57
      534
    14. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      45
      526
    15. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      27
      523
    16. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      47
      514
    17. Miltä tuntuu vanhempi nainen olla

      Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan
      Ikävä
      74
      511
    18. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      509
    19. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      33
      499
    20. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      91
      473
    Aihe