Kiltti ja romanttinen, lempeä ja välittävä. Herkkä ja ihana. Mutta mitä sitten oikeasti olet?
Haaveissa olet niin
47
625
Vastaukset
- Anonyymi00002
Yleensä tuota kaikkea, mutta kipakkuuttakin löytyy kyllä. Olen tehnyt oman varjotyöni tai, no se on vähän kesken kyllä.
- Anonyymi00035
Vai niin monologimies/AP mulla se varjo pääsee vittumaisuudellaan itteeki välillä yllättämään. Naiselta joku kirjain sivusta
- Anonyymi00003
Olen ihan tavallinen pyrin nuihin kaikkiin kuvailemiisi luonteenpiirteihin.
- Anonyymi00037
No kyllähä ne vaikka joogaa alkuun
- Anonyymi00004
Kulmahampaaton leijona ääärrhh!
- Anonyymi00005
Päällisin puolin voi olla varmasti kaikkea tuota. Mutta ihmisessä on paljon muutakin. Voi "kiltilläkin" tehdä tepposet, jos omia varjojaan ei ole kohdannut.
Meissä kaikissa on ihan kaikkea, jotkut asiat vain tahdomme pitää piilossa. Ja se ei ole hyvä juttu, koska jossain kohtaa se kääntyy meitä itseämme vastaan ja vaikuttaa ihmissuhteisiin. Varjot tulevat kohtaamattomina esiin yleensä ikävillä tavoilla.
Tuollaisilla ominaisuuksilla varusteltua vaimoa mitä alussa luettelit, ei ole kuin tekoälyllä valmistettuna robottina.
Ihminen on ihan hyvä kun on vaan on aito teeskentelemätön itsensä. Ihmiselle kuuluu viat, mutta bonuksena saa niitä hyviäkin puolia, mitä toinen voi omalla käytöksellään vahvistaa. Olemalla myös sitä ihanaa ja kultaista ja omasta halustaan.- Anonyymi00039
” Tuollaisilla ominaisuuksilla varusteltua vaimoa mitä alussa luettelit, ei ole kuin tekoälyllä valmistettuna robottina. ” mjuu vain mainos kyllä
- Anonyymi00006
Olen kiltti, romanttinen, lempeä ja välittävä. Ajattelen liikaa, mitä muut ajattelevat tekemisestäni, se on osittain rasite. Haluaisin olla itsevarmempi kaikessa.
- Anonyymi00007
Olen kaikkia noita, mutta väsyneenä ja stressaantuneena olen ärtynyt ja vetäännyn. Kaipaan turvaa ja rauhaa. Liittyy hermoston ylikuormitustilaan.
- Anonyymi00028
Jaa noita ,harva myöntää.
- Anonyymi00033
Anonyymi00028 kirjoitti:
Jaa noita ,harva myöntää.
.Ei niitä ,tarvitsekaan myöntää .Kun on jo kaikkien tiedossa. Kaikki toimii ärtyneenä erilaisesti kuin hyväntuulisena .
- Anonyymi00008
Olen kyllä kaikkea tuota, mutta myös hyvin oikeudenmukainen. Voin ottaa pahuutta korvista kiinni jos tarve vaatii.
- Anonyymi00009
Olen myös kaiken sen vastakohta.
- Anonyymi00030
Oikeasti?
Jos olet kaiken tuon vastakohta, olet pahantahtoinen ja kyyninen, kovasydäminen ja laiminlyövä. Piittaamaton ja inhottava. - Anonyymi00034
Anonyymi00030 kirjoitti:
Oikeasti?
Jos olet kaiken tuon vastakohta, olet pahantahtoinen ja kyyninen, kovasydäminen ja laiminlyövä. Piittaamaton ja inhottava.Kyllä. Riippuu tilanteesta. Sivu.
- Anonyymi00036
Anonyymi00034 kirjoitti:
Kyllä. Riippuu tilanteesta. Sivu.
Onneksi ei tarvi sinunlaisia tuntea oikeassa elämässä...
- Anonyymi00040
Anonyymi00034 kirjoitti:
Kyllä. Riippuu tilanteesta. Sivu.
Go, home runner or öö
- Anonyymi00010
niin olen erittäin vanha ja komea ja hengenvaarallinen militaristi, mutta tweidän ei kannata sitäkään miettiä miksi isoisäsi oli homo-kenraali...
- Anonyymi00041
Koska oli oma itsensä ?
- Anonyymi00011
Jos ssnoisin että oon täydellinen, uskoisitko?
- Anonyymi00013
Taitaa mennä miehelle?
- Anonyymi00014
Oikeasti olet hellä ja määrätietoinen
- Anonyymi00015
No vaikka näin amen
- Anonyymi00016
Juu ja kielimies.
- Anonyymi00017
Ihan oikeasti olen. Tosin en hirveän romantikko.
- Anonyymi00018
Ottakkaa toi Auervaara kiinni.
- Anonyymi00027
Anonyymi00018 kirjoitti:
Ottakkaa toi Auervaara kiinni.
😂😂 kahvit menee väärään henkeen ( edellinen)
- Anonyymi00019
Rasittava.
- Anonyymi00044
Olen myös kärsimätön, ärtyisä, kroonisesti väsynyt ja univelkainen.
- Anonyymi00020
Ei tähän voi vastata muuta, kuin: Kiltiksi, romanttisemmaksi, herkemmäksi ja ihanammaksi tässä kokoajan tulee tommosen aivan ihanan takia.
kuin hänelle- Anonyymi00042
Älä mies jauha skeidaa.
- Anonyymi00021
Olisin naiselle tuollainen, jos en olisi niin arka. Herkkyys on tosi haasteellinen luonteenpiirre. Tekee araksi kun tunnereaktiot on sisäisesti niin voimakkaita.
- Anonyymi00024
Kyllä sinä jo minut tunnet
- Anonyymi00025
Ei kuulosta minulta. 😅 Tai no... tavallaan joo, mutta taistelen sitä vastaan etten olis.
Naiselta - Anonyymi00026
ei tarvitse nähdä painajaisia huppupäisistä ihmisistä jotka hirttävät poliisikomenajatkin ja repivät sängystä kuolemaansa kuin jotkin Klsnin porukat tekevät kyllä nykyäänkin...
- Anonyymi00043
No juu eipä gubbe kyl
- Anonyymi00029
Aikamoinr
- Anonyymi00031
Demoni, not of this world.
- Anonyymi00046
So building up a pressure or something champ?
- Anonyymi00032
niin mitä tarkoittaisi sanonta; not of this world, mistähän muualta ulottuvuuksistakin joku ... voi olla ... ei siis ole tästä tunnetusta maailmasta vaan jostain muualta, ehkä enkeleiden ulottuvuudesta?
- Anonyymi00045
Sää oot vissiin iha eurythmicseis?
- Anonyymi00038
Juuri sellainen olen. Naiselta
- Anonyymi00047
Keskinkertainen piilonarsisti esim
- Anonyymi00048
So many feelings they have right now
- Anonyymi00050
Anonyymi00048 kirjoitti:
So many feelings they have right now
Kuka tietää, ehkä vika on minussa?
- Anonyymi00049
Moni nainen on juuri tuota oikeanlaisen miehen seurassa. Kun voi luottaa, niin se pehmeys, lempeys ym. Tulee esiin. Nainen voi olla myös todella kova ja kylmäkin, suoruituja ja (yksin) selviytyjä, jos luottamus on mennyt. Ei se silti minusta ainakaan tee kuitenkaan ilkeää tai vttupäätä.
- Anonyymi00051
Niin. Ei pidä jaella itsestään henkisessäkään mielessä kaikille. Silloin on vain liian helppo kohde käyttäjille ja väärille ihmisille, joita suurin osa miehistä on. En ole koskaan ymmärtänyt miesten perässä juoksijoita.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362171Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642012Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73905
- 27889