Ei koskaan joudu avioliiton ja lasten nakkiin... tietäjät tietää.
Tahallaan kun pitää tavoitteet ylikorkeana
36
341
Vastaukset
- Anonyymi00001
Korkealentoinen on tavoite typistää koko sukuhaara.
Mutta ehkä se on meidän muiden kannalta vaan hyvä asia.- Anonyymi00003
Luuletko että ihmiskunta on ikuinen? Aiva sama tekeekö vai ei
- Anonyymi00015
Anonyymi00003 kirjoitti:
Luuletko että ihmiskunta on ikuinen? Aiva sama tekeekö vai ei
En luule, miksi onkin vain hyvä jos kaikki sen resurssit ja loisto ei kulu viallisiin vinopäihin.
- Anonyymi00027
Anonyymi00015 kirjoitti:
En luule, miksi onkin vain hyvä jos kaikki sen resurssit ja loisto ei kulu viallisiin vinopäihin.
Onhan se osittain näin.
- Anonyymi00002
Nyt on niin nerokas ajatus tälläkin tietäjällä, että sitä ei ihminen ymmärrä selvänä.
- Anonyymi00004
Sitkö se on nirri pois leskinen? Ettei vaa kelleen jäis mitää. -sivu
- Anonyymi00026
Anonyymi00004 kirjoitti:
Sitkö se on nirri pois leskinen? Ettei vaa kelleen jäis mitää. -sivu
Jatkahan sinä just samaan malliin?
- Anonyymi00005
Valitettavasti joutuu.
- Anonyymi00006
Sitä kohti taas mistä tuulee.
- Anonyymi00019
No mikä suunta se se on- pohjoisnapako?🥴
- Anonyymi00007
Tavoitteiden korkealla pitäminen vai se, että parisuhdejutuissa ratkaisee se kehen rakastuu eikä konkreettinen tavoite.
Toki elämässä on muitakin tavoitteita, jotka eivät liity suoranaisesti parisuhteeseen.- Anonyymi00016
"parisuhdejutuissa ratkaisee se kehen rakastuu eikä konkreettinen tavoite."
Eli olet täysin tunneohjautuva tumpelo. - Anonyymi00029
Anonyymi00016 kirjoitti:
"parisuhdejutuissa ratkaisee se kehen rakastuu eikä konkreettinen tavoite."
Eli olet täysin tunneohjautuva tumpelo.Siinä mielessä kyllä, etten kykenisi esittämään rakastunutta suhteessa, jos en niin tunne, vaikka minulle olisikin miehestä hyötyä. Siinä mielessä järki-ihminen, että jos huomaisin miehen olevan minulle vahingoksi niin en jäisi suhteeseen vaikka olisinkin rakastunut.
- Anonyymi00008
J-mies sinut tiedetään. Nakkisi ei ole edes prinssinakin kokoinen, joten ei huolia - ei avioliittoa, ei siitoksia näköpiirissäs.
- Anonyymi00009
Avioituisin yhden naisen kanssa, mutta en uskalla näyttäytyä sellaisena kuin olen. Pelkään kai, ettei hänkään pitäisi minusta ollenkaan.
- Anonyymi00010
Sua jää ikuisesti kaduttamaan jos et tee sitä. Tsemppiä!
- Anonyymi00013
Anonyymi00010 kirjoitti:
Sua jää ikuisesti kaduttamaan jos et tee sitä. Tsemppiä!
Jos vaimoke vaa on samaa mieltä. -sivu
- Anonyymi00011
Emmaljungat jää kauppaan
- Anonyymi00022
Eikää. Ehkä jonkun unelma murskaantui nyt
- Anonyymi00012
avioliitto tuntuu aikas kaukaiselta
- Anonyymi00014
Ensin pitäisi tavata mies, jonka kanssa haluaa naimisiin ja joka haluaa naimisiin kanssani. Yleensä jompikumpi näistä vaatimuksista on jäänyt täyttymättä.
- Anonyymi00018
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ensin pitäisi tavata mies, jonka kanssa haluaa naimisiin ja joka haluaa naimisiin kanssani. Yleensä jompikumpi näistä vaatimuksista on jäänyt täyttymättä.
Lisää virtausta = lisää tuloksia.
- Anonyymi00023
Anonyymi00018 kirjoitti:
Lisää virtausta = lisää tuloksia.
Jos viittaat johonkin henkisyys/spiritualismi virtauksiin niin mielestäni ne ovat hömpänpömppää, joka ei perustu mihinkään muuhun kuin uskomuksiin ja eri uskontojen sekamelskaan.
Mutta voisin ryhtyä suorittamaan niin maan perusteellisesti, että jossakin kohtaa syntyy tuloksia. Tuloksia tosin muillakin elämän osa-alueilla, kuin parisuhderintamalla. Itseasiassa omaksun suoritus ja saavutuskeskeisen ajattelumallin jo sillä perusteella, että aiaheuttaisin närää "elä-hetkessä-tyypeissä" ja muissa vastaavissa sabotoijissa js häiriköissä. Rakennan identiteettini täysin saavutusten varaan ja vähät välitän siitä olenko hyvä ihminen tai kehitynkö henkisesti. Ja raha. Sitä mahdollisimman paljon. - Anonyymi00024
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ensin pitäisi tavata mies, jonka kanssa haluaa naimisiin ja joka haluaa naimisiin kanssani. Yleensä jompikumpi näistä vaatimuksista on jäänyt täyttymättä.
Eli gubbe mielenvikaisia niin taikka näin
- Anonyymi00025
Anonyymi00024 kirjoitti:
Eli gubbe mielenvikaisia niin taikka näin
Se sanoi mielenvikaisia
- Anonyymi00028
Anonyymi00024 kirjoitti:
Eli gubbe mielenvikaisia niin taikka näin
Mieheksiluulija jälleen paikalla.
Tasapainoisia ja tavoitteellisia. Kiitos.
- Anonyymi00017
oikeasti niin kannattaa pitää rima korkealla, silloin ei haittaa jos menee vähän matalammaltakin yli.. ei haittaa sinänsä..
- Anonyymi00030
Lukenut parhaaksi näet, toimi niin
- Anonyymi00031
Kuten piti lukea
- Anonyymi00032
LIIAN korkealla, voi' et kuule tiedäkään rimojani!
Emmehän voi tietää, että ken lie AP on, mutta mikäli tuolla tavoin muille kommunikoi, ei ainakaan voi olla sosiaalisesti kovinkaan lahjakas.
Ja ei, se ei tarkoita puheliaisuutta - edelleenkään. 🩷
Ja mikäpä tuolla tavoin sosialisoiva on saarnaamaan muille rimoista?
Saati siitä, mitä mukamas epä-seuraa, jos ne ovat joidenkin mielestä liian "korkealla". - Anonyymi00033
mitäs tästä päivästä saa ootte estänyt taas koko päivän? tuleeko rahat tilille tästäkin kidutuspäivästä ja muusta mistä ootte vienyt?
- Anonyymi00035
ja ei kelpaa, mikään herttainen tuulahdus vaan rahaa mitä esitätte niin vaaditaan kaikki takaisin.... ja sitähän onkin kertynyt melko määrä... joten sitten vaan maksamaan ja kärsimään itse.
- Anonyymi00036
tiedoksi vaan näille kotka ihmettelee miksi tulee maksuja ja kaikkee kun tekevät muiden elämästä helvettiä ja pilaavat kaikkea.
- Anonyymi00037
Ei podä paikkaansa
- Anonyymi00038
tämä on hyvä asiakin että kun tytöt ymmärsivät että yrityin auttaa huonoon oloon.. niin... ehkä tuollaisestakin voi tulla kiva olo kun oikein joku klanin neuvottelijakin meitä auttamassa.. mutta niin liian suuri ja laaja tuo ongelma, en pysty yksin...
- Anonyymi00039
Ei ollut sähkösänky ei ollut https://yle.fi/a/74-20217215
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle152121Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631445Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061419Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681255Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61251Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti3871096Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311037Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell591036En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521026- 471011