Telkkari on tässä ihan vieressä

🤔💋💄 kirjoituspöydän lähellä. Huomasin, että Kulta-Aatamilla oli ihan rohtuneet huulet. Kas kun mainosten meikkaajat eivät ole sitä huomanneet. Näin keväällä tarvitaan huulirasvaa. Mulla on pahanmakuista hunajapitoista rasvaa. Sitä pitää taas sipaista, kun lähtee hakemaan kahvitarjouksia. Eilen en ostanut kahvia, vaikka sitä oli käytävät pullollaan. Osasin aavistaa, että siitä tulee sisäänheittotuote. Olen käynyt kaupassa jo10 päivää peräkkäin. Sen näkee liikuntapäiväkirjasta.

Jokohan tämä on tarpeeksi ikävä kirjoitus?

8

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      et sentään kymmentä kertaa päivässä

    • Anonyymi00002

      Tonki ku näki terkkaris pöydällä tuplana, ni todellaki. "Tammie'O'TheRese".

    • Anonyymi00003

      Kyllä sitä julkkismiehiäkin meikataan. Katsoin kerran naapurinmiehen kanssa kun Johannes Virolaista meikattiin esittelykuntoon. Todettiin ihan yksimielisesti että turha on työ.

      • Anonyymi00004

        Jep. Petralla oli sentään kunnon verhotangot, mut väärä haastateltava. -sivu


    • Anonyymi00005

      Ennen minäkin tuota huulirasvaa lykkäsin turpaan ihan jatkuvasti ja aina oli rohtuneet huulet. En ole vuosikymmeniin käyttänyt ja vaiva hävinnyt. Välttele vai sitä huulien nuoleskelua vaikka makeaa näet.

      • Anonyymi00007

        Ei tuolle refleksille mitään voi vaikka näkyvä on.


    • Anonyymi00006

      Monitorista on hyvä vahtia kuka käy ja milläki kiskalla milloinki. Kuulemma.
      -JaloistajistaJaloin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1478
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      20
      1282
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      120
      1164
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe