On luvannut kuun taivaalta mutta tekoja sen suuntaa ei ole ollut
Vaikka kuinka kokoomus on sitä ja sitä mieltä niin teot ei ainakaan tule millään lailla että olis suomen kansan puoleella vaan vaan rikkaiden miljonääri en etujärjestö
Vaikka kuinka kokoomus on sitä ja sitä mieltä niin teot ei ainakaan tule millään lailla että olis suomen kansan puoleella vaan vaan rikkaiden miljonääri en etujärjestö
Vastaukset 16
Vanhimmat
Nyt kun tämä hallitus (kokoomus) on päässyt vallan makuun se ei välitä enää säännöistä vaan pyrkii saamaan lisää valtaa.
Onnekis sdp kumoaa kaikki urpon tekemät huonit lait heti alkuunasa
Sdp tukee UKRAINAN TUKEA JOKA ON KAIKEN PASKAN JUURI SYY !
Sinne menee kaikki rahat ja moraali ! se on syy työttömyydelle ja tehtaiden sulkemisille ja korkojen nousulle ja kaikelle...
"Anonyymi00022
2026-03-27 10:20:47
Sdp tukee UKRAINAN TUKEA JOKA ON KAIKEN PASKAN JUURI SYY !"
<<<<<<<<<<<<<<<
Se on katsos ICC-wladimirisi syy.
"Suomen tuki Ukrainalle on jatkuvaa, ja valtio on sitoutunut tukemaan Ukrainaa niin kauan kuin tarve vaatii.
Suomen Punainen Risti"
Eli Siinäpä se SYY tuli seleväksi.
ESTÄÄMME JATKOSSA KIINTEISTÖKAUPPOJA
VOEHAN KOKOPERS
Ei mitään, mutta ei edellinenkään, saatikka sitä edellinen. Jostain kumman syystä, olen jäänyt väliinputoajaksi tämän ja kahden edellisen hallituksen toimien takia. Korostan, etten ole elänyt enkä edelleenkään (vielä), elele toisten taskuilla vaan olen yrittänyt kitkutella omin voimin. Löydän toisin vain yhden ainoa yhdistävän syyn tälle väliinputoamiselle. Olen ns huonopalkkainen eli oletan, että hallituksien nautinnot ja kliimaksit kohdistuu aina niihin, joilla palkat/eläkkeet ei ole vähintää 4000€/kk vaan sen alle ja hallituksien erityissuosiossa on kaikki ne, joiden bruttotulot jää alle 2500€/kk. Koskee siis ainoastaan ja vain alkuperäiskansaa!
Mitä nyt saa lukea? Korkeakoulu, kirkeakoulu.. Siis suomalaisten pitää opiskella vähintään insinööritasolle? Kuka tekee ne oikeat työt? Tarkoitan esim siivous, roskien kuljetus,rakennus ym ym? Ai niin, varmaan ne vähintään 45000 vuodessa otettavaa orjatyöläistä, mutta tämän kokoisessa maassa riittää vuoden satsille nuokin hommat, ja lisääntyvät kuin kanit. Onko täällä kusipäillä haaveena Abu Dabi? Orjia ulkomailta, "oma väki" miljardöörejä ja bensa halpaa?
Ei mitään tavalliselle kansalle, maksu miehelle. Rikkaita ollaan hyysätty olan takaa. Joten kolme vuotta lapiottu rahaa rikkaille.Kaikki hyvin vointi rikkaiille.Köyhät kyykkyyn. Tätä kelpaa naureskella ministeriaitioissa kyselytunnills. Rintarottingilla. Saavutus on että olemme euroopan YKKÖSIÄ työttömyydessä j a tarkkailuluokalla velan oton takia. On melkoisia saavutuksia 5 miljoonan kansan luokassa. Joko on lapionti rikkaille vihdoin lopussa. Miljardi verohelpotuksia rikkaille, miksi?.
Otetaan velkaa ja lähetetään rahat Ukrainaan.....
Valtiolle tulisi välittömästi roppakaupalla rahaa jos suurituloisten veronkevennykset peruutettaisiin Urkki käskyllä
Orpon taustajoukot ei anna Orpolle mahdollisuutta tuollaiseen vaihtoehtoon.
"Mitä hyvää tämä hallitus on saanut aikaiseksi suomen kansalle?"
TODELLA PALJON, JOS VERTAAT 2019-2023 KAUHUKABINETTIIN!!!!!!
"Anonyymi00031
2026-03-28 09:42:04
TODELLA PALJON, JOS VERTAAT 2019-2023 KAUHUKABINETTIIN!!!!!!"
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Mikä on kauhukabinettisi määrre?
Korona ja sen aiheuttamat kustannukset.
Humpuukia
ICCtsarisitin täytäntöön panema Ukrainan kansanmurhaan
jonka johdosta Suomi määräsi pakotteita ICCtsaristin valtakuntaan
Sama itsevaltias pakotti: Suomen liittymään Natoon.
1300km yhteistä rajaa täytyy turvata.
Tosin te The-Persut ja Tiltut olisitte tietysti jättäneet kaikki hoitamatta.
Humpuukia
Siinäpä ne kaksi Tärkeintä tulikin.
Kauhukabinetti aloitti nykyisen laman ylikuumentamalla talouden elvyttämällä, silloin kun olisi pitänyt jäähdyttää taloutta. Edellinen hallitus teki saman virheen kuin Holkerin hallitus aikoinaan. Ylikuumentuneeseen talouteen kaadettiin lisää rahaa.
Ei mitään.
SIINÄ ONKIN HYVÄ KYSYMYS?