Ruotsin mallia tänne.

Anonyymi-ap

Ruotsissa bensan hintaa alennetaan täällä jyrkkä -Ei .Orpo kinnaa kinnaa kaikkea vastaan
Näivettää maan kurjuuden tasolle. Eikä tänne elinkeino hallituksen haaveilemaan 450000 maahan muuttajistoa työn perään voi haalia,työttö.ien suuren määränkään vuoksi. Kummaa matematiikkaa. Kuka vastaa niiden ammatillisesta tasosta ? Ei kukaan, oiva vastaus halpatyön tekijöiden palkkaamisesta kustannus säästöihin.Kokoomus ja rkp on vaaleanpunaisten silmälasien läpi tuijottavia hölmöjä. Ja kansalaistenkin mielipide kuultava maamme antamista vieras kulttuurien omimiseen.

13

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ne, jotka oikeasti tekevät tulosta Suomessa, tekevät sitä hiukan korkeammallakin polttoaineen hinnalla.

      Toki tuilla eläville muutokset ovat isoja, mutta sitten voi mennä bussilla.

    • Anonyymi00002

      Tyypillinen polarisoitu mielipide.

      • Anonyymi00003

        Tyypillinen mitätön lause, joka ei tuo mitään uutta.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Tyypillinen mitätön lause, joka ei tuo mitään uutta.

        Tyypillinen narsistin mitätöinti.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Tyypillinen narsistin mitätöinti.

        Taas typerä lause.


    • Anonyymi00005

      Narsisti hallitus ,joiden tukijatkin narsisteja

      • Anonyymi00006

        Taidat itse olla. Ainakin kommenttisi putoaa siihen diagnoosiin.


    • Anonyymi00008

      Aivan tyypillinen narsisti,haluaa sanoa sen viimeisen sanan kun tuntisi olevan enemmän tai niskan päällä. Totta en ala saivartelemaan narsistin kanssa se ei johda mihinkään. Pysytään siis aiheessa,eli Orpon näköalattomassa politiikassa. Onneksi Orpon nukkahallitus putoaa kuin tikku kankaan vuoden päästä. En lue enää narsistin jahkaamista niele tappiosi ja juo kahvia.

    • Anonyymi00009

      Meillä on jo käyty läpi tämä rahanjakomalli korona-aikaan!!
      Silloinen rahanjako syöksi meidät kurjuuteen josta ei voi maailman tilanteen takia edes nousta! Ruotsi tulee perässä, sillä muuhun tuollainen ei voi johtaa!

    • Anonyymi00010

      Ukraina on Suomen sympatiahuuma ja sotatrauman vuoksi ylitsevuotavan imelää.Koska sota traumat jättäneet jälknesä suomalaisiin, on ymmärrettävää reaktiot Ukranalle,sama ikävä naapriri nakertamassa. Slava Ukraina, ajatukseni teidän puolellanne.

    • Anonyymi00011

      Tyhmät johtajat eivät ota mistään pohjois maista mallia mikä olisi eduksi maallemme. Syynä jääräpäät itsekkäät tyhmät johtajat.

      • Anonyymi00012

        Ensin pitää ottaa mallia vauraudesta.
        Sitten pitää ottaa mallia velkaantumisesta.

        Niiden jälkeen voi olla varaa ottaa mallia sosiaaliturvasta.


    • Anonyymi00013

      Suomi päättäjät hitaita reagoimaan kaikkiin muihin tärkeisiin asioihin ,paitsi pienituloisten piinamisiin
      Onneksi vain enää vuosi jäljellä kun lentää ulos surkein hallitus .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      61
      1972
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1454
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      885
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe