Vaalit lähestyvät, takinkääntely alkaa

Vaalit lähestyvät, nyt se takinkääntely sitten alkoi, RKP haluaa työttömyyskorvauksen suojaosan takaisin !!!
Työväenpuolue RKP !!
9138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Rkp haluaa joka puolueeseen ajamaan paremman väen asiaa ja pakkoruotsia koululaisille🤮.
Työttömien asialla uskottavasti sakki joka ajoi työttömät nälänhätään. Kas näin heiluu taakki, ja takki heiluu näin...!

Äänestä
  • Ei kait se "pakkoruotsi sen kummempi asia ole kuin pakkoenglanti jota päntätään päähän lapsille jotka eivät osaa edes äidinkieltään, Suomea, vielä kunnolla.

    Äänestä

Vaikka vanhalla pääomalla onkin ruotsinkielinen sukunimi tai saksalainen, niin ruotsinkielisten tulotaso tai ammatit ei poikkea suomenkielisistä.

Puolueen johdossa on rikkaita sukuja, mutta niinhän se on vasemmistoliitossakin. Ei sielläkään ole yhtään duunaria.

Olisiko tämä kannattanut tarkistaa?

Äänestä

RKP on paremman väen oikeistolainen puolue, joka vähät välittää heikoimmista ihmisistä

3Äänestä
  • RKP on oikeistopuolue, mutta en pitäisi närpiöläistä tomaattifarmaria parempana väkenä.
    En ainakaan parempana kuin vaikkapa vasemmistoliiton kulttuurieliitti.

    Äänestä

Nyt onkin hyvä seurata mitä kaikkea demarit lupailevat, että voidaan sitten perätä lupauksia kun on hallituksessa! Tätähän kansa odottaa kuin kuuta nousevaa ja uskoo taas kaiken!!

Äänestä

-Dunja-
Olen eri mieltä ajankohdasta.
Kääntely ja puolueloikkaukset alkavat vasta vaalien jälkeen.

Äänestä
  • Se on toinen kierros.

    Äänestä

Pääasia ettei Kokoomus pääse ikinä enää valtaan Suomessa!!

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaalit lähestyvät, nyt se takinkääntely sitten alkoi, RKP haluaa työttömyyskorvauksen suojaosan takaisin !!!
Työväenpuolue RKP !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu