Palstan merkitykset

Varmaan vaihtelevat eri ihmisillä. Itse eksyin alunperin lukemaan kauniita asioita, runoja. Sitten huomasin ilkeydet. Ainakin olen saanut käyttää tätä tukena oman kirjoittamistyön tukena, eri hahmojeni ja heidän tunteiden eläytymiseen. Myös oman ajattelun peilinä. Herkät kärsivät, tunteettomat, välinpitämättömät, ymmärtämättömät taas eivät, osa saa jotain nautintoa toisten kivusta. Pitäisi osata jättää palsta, jos se vie enemmän kuin tuo (minun mielestä).
8167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jep. Ja ku saa lukee omista asioistaan, ni tätähän ei tähän jätetä.

1Äänestä
  • Jep. Ja kun saa kuulla tai lukea täysin keksityistä jatkuvasti ajassa elävistä muokkaantuvista asiosta ilman sitä asiaa niin ei jää muuten sekään. Vertaistukea tässä täältä. Ja tut o

    Äänestä

” Ainakin olen saanut käyttää tätä tukena oman kirjoittamistyön tukena, eri hahmojeni ja heidän tunteiden eläytymiseen. ” No ihanko totta multinikkimies?

Äänestä
  • Minä ap en ole mies. Kerroin vain, että olen saanut täältä peilipintaa eri ihmistyypeistä ja elämänkatsomuksista, ja olen voinut hyödyntää niitä omassa kirjoitusharrastuksessani.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Minä ap en ole mies. Kerroin vain, että olen saanut täältä peilipintaa eri ihmistyypeistä ja elämänkatsomuksista, ja olen voinut hyödyntää niitä omassa kirjoitusharrastuksessani.

    No kyllä sinä AP olet mies, ei sillä että muu vaihtoehto tarkoittaisi jotain tiettyä ainoaa vaihtoehtoa paitsi pakkomielteisen homekorvien päässä. T naiselta? No kyllä

    Äänestä

Mutta pitäähän sitä jotakin kontaktia ulkomailmaan. On ne sitten näitä ikäviä tai muita.

Äänestä
  • Ai mutta ei me oltukaan ikävissä vaan yläotsikossa tunteet.

    Mutta eniten kirjotan: suhteet/sinkut

    Äänestä

Roskaaminen ei aina tarkoita yhdellä asialla sorkkimista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Varmaan vaihtelevat eri ihmisillä. Itse eksyin alunperin lukemaan kauniita asioita, runoja. Sitten huomasin ilkeydet. Ainakin olen saanut käyttää tätä tukena oman kirjoittamistyön tukena, eri hahmojeni ja heidän tunteiden eläytymiseen. Myös oman ajattelun peilinä. Herkät kärsivät, tunteettomat, välinpitämättömät, ymmärtämättömät taas eivät, osa saa jotain nautintoa toisten kivusta. Pitäisi osata jättää palsta, jos se vie enemmän kuin tuo (minun mielestä).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu