Onhan siellä ehdokkaita ainaki pari ottaan raskaansarjan vyön kuten Nicolas deslauriers ja matt rempe(ei tainnut etunimi mennä oikein). Nää kax otti yhteen joulun jälkeen jolloin deslauriers otti pataan aika pahasti.
Ei sovi unohtaa tsekkipakki Gudasia etunimeltään Branko ja avalanchen supertähti N.Mackinnon kun tappelee, niin voittaa aina. Hän on sen verran iso järkäle että voimatasollaan pyörittelee miten huvittaa vastapuolen tappelijaa jolloin saa jäihin nopeasti. Se näytttää niin helepolta . Mackinnon osaa siis melkein kaiken.
tällä hetkellä (kausi on vielä kesken) ykkössijan vie Rempe. Kakkossijalle nostaisin Deslauriersin vaikkei paras kausi olekaan ollut. kuitenki deslauriers osoittanu omissa joukkueissaan kuka on joukkueen suojelija. Pelilliset taidot ei niin erityiset mutta aina valmis uhrautumaan joukkuetoverin puolesta.
kolmossijalle heittäisin mackinnonin. mutta mackinnon on sen verran ylivertainen että jos tappelisi liigan kovimpia nimiä vastaan niin sijaluku nousisi varmasti ykkösseksi.
Gudas nelossijalla että häntä parempaa painijaa ei löydy että kun jos gudas pääsee painietäisyydelle, häntä ei pysäytä kukaan koska Gudas ottaa selätysvoiton painiliikkeellä kun painii vastapuolen tappelijan jäihin.
erik Gudransson tällä kaudella ollut rauhallisempana. Ehkä ikä alkaa vaikuttaa aktiviisuuteen. Ryan reeves taitaa jo jäädytellä hieman mutta yhä pelottava tappeluissa mut yhä harvemmin tappeloo.
Gudasin yhdistelmä kova taklauspeli , johtaminen, voitontahto ja painimatsit = upea yhdistelmä. Tiiän moni ei rankkaa näin korkealle häntä eikä moni rankkaa näin korkialle myöskään Avalanchen supertähti MacKinnonia mutta katsokaapa hänen tappeluita että katselin tossa hänen koko uran tappelut niih tainnut ainoastaan yhden kerran vain hävitä. Hän siis ansaitsee nyt viimeistään huomion myös näissä tappelurankingeissa että paljon aiemmin hänet olis pitäny huomioida jo.
kuka tän NHL-kauven 2025-2026 paras ilman hanskoja tappelutilanteissa?
Anonyymi-ap
0
146
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48590- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183504