"Päivi Räsänen lukee kuin PIRU raamattua"
Niinhän se piru näyttää edelleen tekevän.
Miten mahtaa olla raamatun sisällön laita?
Raamattu on käännetty alkuperäisteoksen kielestä suomen kieliseksi ja ties kuinka monessa revisiossa TULKINNAT ovat muuttuneet ajan saatossa.
Se on teoksena niinkuin huhu, joka muuttuu joka kerralla, kun sitä kerrotaan eteenpäin, kertojan ja kuulijan ymmärryksestä ja tulkinnasta riippuen.
Päivi Räsäsenkö lanseeraama työkalusarja?
https://wiha.com/media/96/f2/83/1729155366/302ESD_SoftFinish_ESD_Schlitz_Universal.webp?ts=1767085324
"Päivi Räsänen lukee kuin PIRU raamattua"
13
194
Vastaukset
- Anonyymi00001
Miten itse luet ?
- Anonyymi00002
Aloitus on lainvastainen. Menee siihen samaan tutkintaan.
- Anonyymi00004
Jos niin olisi ei Päiviä olisi rankaistu totuuden sanomisesta Jumala siunatkoon erityisesti Päiviä ja antakoon vihansa laskeutua homojen ylle
Aloittajan toimet voisi ottaa tutkintaan.
- Anonyymi00005
Kyllä.
Mutta muutakin tavaraa on jo mennyt sille tielle, ja lisää aineistoa netistä on löytynyt.
Eikä ole rikosoikeudellisesti "vanhentunutta" ainesta..
Tämä surullisen-kuuluisa pääpilkkaaja nikki Henki) - on tilannut itselleen kivisen ja karvaan kakun!
- Anonyymi00006
ÄLä tuomitse ettei sinua tuomita, millä mitalla mittaat te sillä mitalla teille mitataan. Näette roskan toisen silmässä mutta omassa on hirsi.
Mitä Päivi tästä ?On myös sanottu, että tehkää oikea tuomio.
Kristityt Kristuksen omat tulee olemaan tuomareita ja pappeja 1000v valtakunnassa maanpäällä.- Anonyymi00007
MrHyvis kirjoitti:
On myös sanottu, että tehkää oikea tuomio.
Kristityt Kristuksen omat tulee olemaan tuomareita ja pappeja 1000v valtakunnassa maanpäällä.No voi sitä valitusten määrää silloin.
Ei tuhat vuotta siihen setvimiseen riitä. - Anonyymi00011
MrHyvis kirjoitti:
On myös sanottu, että tehkää oikea tuomio.
Kristityt Kristuksen omat tulee olemaan tuomareita ja pappeja 1000v valtakunnassa maanpäällä.Päivin saama tuomio oli väärä.
Päivi itse odotti rikoksestaan saavansa kuusi vuotta, pakeni ulkomaille itkemään ja valittamaan siitä kuusi vuotta saa rikoksestaan kolistella kaltereita ja haukkui Suomen pataluhaksi.
Olis Päivi saanut Anon matkassa painua Venäjälle.
- Anonyymi00008
Kaikki tuki Päiville. Puhui asiaa vuosia sitten.
Homostelun tuputtaminen medioissa pitäisi kieltää- Anonyymi00010
Suurin homostelun tuputtaja ja mainostaja on Päivi ja aitolaiset.
- Anonyymi00009
kuka aloitti tämän ei varmasti ollut päivi.
ei synti katoa maanpäältä vaikka yksitellen tulisi tuomio.
ei ole syntiä sanoa syntiä synniksi mitä kirjoitettu on Raamatussa.
jokainen tekee omat valinnat ja vastaa itse miten eli elämän.
hyvä tietää 10 käskyä ne on annettu että tiedämme mikä on syntiä.- Anonyymi00012
Kymmellä käskyllä ei pitkälle pötki. Tietää vain ettei saisi tappaa ihmisiä eikä kannustaa siihen. Pitäisi olla rauhan asialla.
Mutta kukapa se nyt sitä miettii.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431081No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1941011Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14690
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30671Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603