Elitserien kaus 2004-2005 top10 tappelijat

Anonyymi-ap

1.Sheldon souray(ylivoimainen ilman hanskoja kun mm Håkansonille antoi isän kädestä ja kun hän astui jäälle niin kaikki ties ettei sovi ottaa vastapuolen pelaajaa liian kovvaa)

2.Zdeno Chara(ei paljoa heilutellu nyrkkiä mut pari kertaa ratkoi paremmuutta muiden kovisten kanssa ja ainakin hänen pelkkä läsnäolo oli merkki vastapuolelle aina)


3.,johnny Odyua(kokenut jämerä pakki näytti miksi on kova tekijä ilman hanskoja ja hän on sen verran kova ettei hänen tarvi edes aina tapella )


4.Emil Kåberg(färjestadin kookas pellaaja osaa muutakin tehhä kuin pelata lätkää eli toimi joukkueessa rauhanturvaajana mutta luo myös itse kaaosta aika usein jäällä)

5.Staffan Kronfall(odyuan seurakaveri näytti miks alakertaan ei sovi kovin aggressiivisesti tulla että antaa heti poikkaria ja pysäyttää vanhalla perinteisellä tyylillä vastustajan eli ottaa kiinni kainalosta , nostaa pystyyn ja kampeaa jäihin joten monasti joutuu boxiin estämisestä ja ilman hanskoja pari kertaa pyärähteli)

6.Andreas Jämtin (vahva hyökkääjä näytti miksi on kova pelaaja mutta ei saa aina arvostusta kun välillä sikailee ja pari kolme kertaa myös riisui hanskansa ja todisti olevansa väkivahva tappelutilanteissa)

7.Andrea pihl(peruspakki joka osaa tapella tarvittaessa ja osallistuu usein myös ns scrum-hässäköihin että eniten niissä tapahtumissa alkaa painia , tosin usein hanskat kädessä)

8.Per ledin(isokokoinen ja hieman jhontelo hyökkääjä on kuitenkin todistanut miks kuuluu liigan kunnioitettuihin pelaajiin koska hän usein joukkojaan johtaa fyysisellä pelillään mutta saanut kritiikkiä siitä ettei tappele niin usein kuin pitäisi vaan juoksee karkuun hieman mut kerran pari kertaa tappeli kuitenni)

9.Chris phillips(rauhalliset ja varmat otteet alakerrassa ja suojeluvietti on myös tunnettu tällä kanukilla kun ruotsin jkaukalot hän otti varmoin ottein hyvin haltuunsa ja sai välillä kritiikkiä siitä ettei osallistunut fyysisiin tapahtumiin niin usein kuin olis voinu toivoa mutta pari kertaa ratkoi painimatseissa paremmuuttaan scrum-tapahtumissa ja usein päätyi tasapeliin)

10.Nicklas wallin (osallistui kauden aikana moniin scrum-tapahtumiin mutta ilman hanskoja häntä ei nähty kuin kerran ja silloinkin oli aika vahva tekijä)

0

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi

        on parasta?
        Ikävä
        90
        1359
      2. Koska muru nähdään

        Kaksin?
        Ikävä
        46
        738
      3. Et vaan tajua

        Että rakastan sua
        Ikävä
        20
        659
      4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

        Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
        Ikävä
        49
        650
      5. Sanoppa ihan rohkeasti

        Mun huonot puolet! En suutu…
        Ikävä
        81
        639
      6. Olen jo oppinut tuntemaan

        sinun kirjoitustyylisi
        Ikävä
        53
        618
      7. Mikä kaivatussasi

        on pahinta?
        Tunteet
        47
        591
      8. Mikä herkku

        Kaivattusi On? 😁
        Ikävä
        50
        573
      9. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

        Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
        Sinkut
        132
        568
      10. Ylen typerät rinnastukset.

        Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
        Maailman menoa
        192
        553
      Aihe