Elitserien kaus 2004-2005 top10 tappelijat

Anonyymi-ap

1.Sheldon souray(ylivoimainen ilman hanskoja kun mm Håkansonille antoi isän kädestä ja kun hän astui jäälle niin kaikki ties ettei sovi ottaa vastapuolen pelaajaa liian kovvaa)

2.Zdeno Chara(ei paljoa heilutellu nyrkkiä mut pari kertaa ratkoi paremmuutta muiden kovisten kanssa ja ainakin hänen pelkkä läsnäolo oli merkki vastapuolelle aina)


3.,johnny Odyua(kokenut jämerä pakki näytti miksi on kova tekijä ilman hanskoja ja hän on sen verran kova ettei hänen tarvi edes aina tapella )


4.Emil Kåberg(färjestadin kookas pellaaja osaa muutakin tehhä kuin pelata lätkää eli toimi joukkueessa rauhanturvaajana mutta luo myös itse kaaosta aika usein jäällä)

5.Staffan Kronfall(odyuan seurakaveri näytti miks alakertaan ei sovi kovin aggressiivisesti tulla että antaa heti poikkaria ja pysäyttää vanhalla perinteisellä tyylillä vastustajan eli ottaa kiinni kainalosta , nostaa pystyyn ja kampeaa jäihin joten monasti joutuu boxiin estämisestä ja ilman hanskoja pari kertaa pyärähteli)

6.Andreas Jämtin (vahva hyökkääjä näytti miksi on kova pelaaja mutta ei saa aina arvostusta kun välillä sikailee ja pari kolme kertaa myös riisui hanskansa ja todisti olevansa väkivahva tappelutilanteissa)

7.Andrea pihl(peruspakki joka osaa tapella tarvittaessa ja osallistuu usein myös ns scrum-hässäköihin että eniten niissä tapahtumissa alkaa painia , tosin usein hanskat kädessä)

8.Per ledin(isokokoinen ja hieman jhontelo hyökkääjä on kuitenkin todistanut miks kuuluu liigan kunnioitettuihin pelaajiin koska hän usein joukkojaan johtaa fyysisellä pelillään mutta saanut kritiikkiä siitä ettei tappele niin usein kuin pitäisi vaan juoksee karkuun hieman mut kerran pari kertaa tappeli kuitenni)

9.Chris phillips(rauhalliset ja varmat otteet alakerrassa ja suojeluvietti on myös tunnettu tällä kanukilla kun ruotsin jkaukalot hän otti varmoin ottein hyvin haltuunsa ja sai välillä kritiikkiä siitä ettei osallistunut fyysisiin tapahtumiin niin usein kuin olis voinu toivoa mutta pari kertaa ratkoi painimatseissa paremmuuttaan scrum-tapahtumissa ja usein päätyi tasapeliin)

10.Nicklas wallin (osallistui kauden aikana moniin scrum-tapahtumiin mutta ilman hanskoja häntä ei nähty kuin kerran ja silloinkin oli aika vahva tekijä)

0

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

        Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
        Sinkut
        320
        1792
      2. Odotan sitä hetkeä

        kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
        Ikävä
        75
        1274
      3. Olen melko vakuuttunut

        etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
        Ikävä
        83
        1267
      4. Leijonat Maailmanmestareita!

        Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
        Maailman menoa
        134
        1147
      5. Muistatko kaivattusi

        Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
        Ikävä
        79
        927
      6. Minkälaisessa asennossa

        Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
        Ikävä
        85
        871
      7. Sinä siellä lähistöllä

        Tahtoisin tutustua paremmin 💫
        Ikävä
        48
        833
      8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

        https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
        Maailman menoa
        118
        794
      9. Mulla on ikävä

        sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
        Ikävä
        48
        780
      10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

        rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
        Ikävä
        60
        726
      Aihe