1.Lance ward (jäähykuningas ei oikein tainnut sopia elitserienien tavoille mutta ainakin toimi joukkueensa enforcerina hyvin)
2.Emil Kåberg(färjestadin pugilisti heilutteli nyrkkejään muutamia kertoja siten että yleensä otti voiton)
3.Ivan majesky(tsekkipakilla kuohahti veri muutamia kertoja siten että pudotti hanskansa ja osallistui myös muita enemmän ns scrum-hässäköihin)
4.Andreas Jämtin(hyökkääjä pudotti muutaman kerran hanskansa ja osoitti sisukkuuteensa ettei häntä hevillä saa jäihin)
5.andreas Pihl (rautainen pakki saa kiitosta kovakuntoisuudestaan ja siitä että usein heittäytyy aktiivisesti scrum-tapahtumiin jolloin hanskat käjessä nujakoi useimmin kuin muut)
6.Per ledin(färjestadin riuska hyökkääjä vierailee jäähyboxissa tiuhaan mutta on myös peloite jäällä että kun astuu askiin niin vastapuoli pelaa varovaisemmin joten hänen ei tarvi aina tiputtaa hanskoja)
7.Atte pentikäinen(suomisisua elitserienin sarjassa esittävä hujoppi on tappelutilanteissa aika vaikea pala ison ulottuvuuden takia)
8.Per savilahti-Nagander(ei varsinaisesti mikään rymistelijä ja paha pelaaja mutta muutaman kerran pudotti hanskansa ja osoitti kestävyytensä )
9.David petrasek(tsekkipakki todisti alakerrassa lujuutensa kun tämä HV71 pakki osallistui moniin nujakointeihin, hanskojen kanssa tai ilman ja osoitti sen että hän usein painii vastuistajan jäihin selätysvoitolla)
10.Patrik Blomdahl(linköpingin raamikas pellaaja osoitti taas kerran sen että suojelee omiaan kiitettävästi ja heittäytyy eri tapahtumiin hurjalla intensiteetilllä osoittamalla ruotsalaiset on terästä)
kunniamaininta;
antti -Jussi niemi(häviää kaikki tappelut joissa pudottaa hanskansa mutta muissa nujakoinneissa hanskojen kanssa on varsin vahva tapaus että usein painii selätysvoitolla toiset jäihin mutta jostain syystä ilman hanskoja ei osaa oikein tapella että tekniikan ja voiman yhdistelmä ei vaan toimi mutta ilman muuta ansaitsee kunnianmaininnan aktiivisesta työstä suojelemalla omiaan eikä hänen aina tarvi pudottaa hanskoja)
Elitserienien top10 tappelijat kausi 2006-2007
Anonyymi-ap
0
98
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän46892Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14763Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl488761- 45672
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30576- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE164503- 44470