https://youtu.be/HnMrZ9Wr-d8?is=o4Nv83pozrbgYva6
Syytävätkö ne mannilan miehet ruuantähteet pihamaalle?
Ahma syö kissain täheruuat
32
325
Vastaukset
- Anonyymi00001
"Jootaa syyä aena kissain täheruuat"
- Anonyymi00002
Tarvitseeko edes ihmetellä miksi Kosulan kylällä hiiretkin majailevat Nissanin peräkontissa kun kalanperskatkin syydetään pihamaalle.
Mikä on se todellisuus joka jätetään videoilla kertomatta?
Ei sentään rottia asusta aittojen sillan alla? - Anonyymi00004
Jätehuoltolaki 1978 oli käännekohta, joka velvoitti kunnat järjestämään jätehuollon myös haja-asutusalueilla.
Jäteautot alkoivat kulkea 1980 järjestelmällisemmin maaseudulla ja kiinteistökohtaiset jäteastiat yleistyivät.
Nyt eletään vuotta 2026!
Kosulan kylällä kalanperkeet syydetään edelleen pihamaalle.- Anonyymi00007
Eikö heillä ole kannellista kompostoria!? Eikö eläimet levitä kaikenlaisia tauteja?
Ei nykypäivänä enää biojätteitä saa heitellä mihin sattuu maaseudullakaan!
- Anonyymi00005
Vanhan kansan mukaan metsäneläimen kesyyntyminen pihaan on erittäin huono enne!
- Anonyymi00011
Huono enne? No voipihan se olla… tai sitten se on vain kettu, joka huomasi että teillä on paremmat eväät kuin metsässä.
- Anonyymi00006
No kohta aikuinen mies itkeä turskuaa videolla kun tuo saatanan ahma söi Marskin ja Murun.No jahka karhut tulevat pihapiiriin haaskalle saadaan kunnon videoita.Toivottavasti Otolle tulee kepit mukaan ,voi tulla hieman äkäisempi lähtö pihalta.Luoja,että ikänsä maalla asuneet voi olla yksinkertaisia ja vievät perkuujätteet tontin reunaan.
- Anonyymi00008
Metsäman ei tietenkään ottanut mitään syytä niskoilleen luonnonvaraisten elukoiden kesyttelystä ruokkimalla vaan sanoi muidenkin kyläläisten ruokkivan villielukoita.
Lähinaapurin lintulaudallakin ahma oli käynyt talipallo aterialla.- Anonyymi00009
Kamerakin pitäisi kuulema asetella pihamaalle tolppaan kuvaamaan villielukoita ja tietenkin "hyvvee ruokoo " tolpan ympärille.
Solkkusankon käy kumoamassa pihanurmelle niin kyllä elukoita riittää.
- Anonyymi00010
Vaunun lattialle tippuneet popparit voi lakaista elukoiden eväiksi jos haluaa.
Kukapa niitä suuhunsa panee, saattaa vaunun lattialla olla kengissä kulkeutunutta minkä tahansa elukan k'sta ja s'ntaa.- Anonyymi00028
Suattaahan se olla niinnii, että kaikki ei lattialta syö – mutta ei sitä kannata toisillekaan tarjota pelkän oletuksen varassa.
- Anonyymi00012
Päästä vaan kosulan kääpiö kissasi vapaana kulkemaan ja kuvaa kameralla lähikuvaa, kuinka raadollista elämä voikaan olla.
Koulukiusatun kotivideot ; Team ahma 😂- Anonyymi00017
Siinä sitä videon aihetta olisikin jos ahma pistäisi Marskin poskeensa.
Virnistäisi kameralle sanoisi:
"Kyllä oelj hyvee" ja lipoisi kieltään. - Anonyymi00023
Suattaahan se olla niinnii, että mitä rajumpaa tekstiä, sitä vähemmän siinä on asiaa. Joku hakee huomiota, toinen koittaa keskustella.
- Anonyymi00024
Anonyymi00017 kirjoitti:
Siinä sitä videon aihetta olisikin jos ahma pistäisi Marskin poskeensa.
Virnistäisi kameralle sanoisi:
"Kyllä oelj hyvee" ja lipoisi kieltään.Jos tuo on paras mitä keksit, niin itse asia taisi loppua jo ennen kommenttia.
- Anonyymi00014
Aikuiset suomalaiset miehet, kehtaavatkin.
- Anonyymi00019
”Aikuiset suomalaiset miehet, kehtaavatkin.”
-samaa mieltä. Ainaista valittamista täällä tubettajien tekemisistä.
Ei niitä vinkujia voi oikein miehiksi edes kutsua - Anonyymi00021
Muru raukka rääkyy videolla useinkin, eiköhän pitäisi kovaa ajoa viedä el.
Onkohan̈ ees tutkittu ja hoidettu poloista. - Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Muru raukka rääkyy videolla useinkin, eiköhän pitäisi kovaa ajoa viedä el.
Onkohan̈ ees tutkittu ja hoidettu poloista.Tuskin, kun pitää olla koneet ja vehkeet bueno.
- Anonyymi00025
Anonyymi00021 kirjoitti:
Muru raukka rääkyy videolla useinkin, eiköhän pitäisi kovaa ajoa viedä el.
Onkohan̈ ees tutkittu ja hoidettu poloista.Suattaahan se olla niinnii, että videolta ei aina näe koko tilannetta. Vaan kyllä vastuullinen omistaja nuo asiat hoitaa – ei siitä tarvi sivusta arvailla.
- Anonyymi00026
Anonyymi00022 kirjoitti:
Tuskin, kun pitää olla koneet ja vehkeet bueno.
Voihan se noinkin olla – videolta kun näkee vain pienen pätkän. Vaan suattaa siinä joskus käyä niinnii, että mitä varmemmin joku tietää ilman tietoa, sitä vähemmän siinä yleensä on perää.
- Anonyymi00030
Anonyymi00019 kirjoitti:
”Aikuiset suomalaiset miehet, kehtaavatkin.”
-samaa mieltä. Ainaista valittamista täällä tubettajien tekemisistä.
Ei niitä vinkujia voi oikein miehiksi edes kutsua”Aikuiset suomalaiset miehet, kehtaavatkin.”
"samaa mieltä. Ainaista valittamista täällä tubettajien tekemisistä.
Ei niitä vinkujia voi oikein miehiksi edes kutsua."
Ei todellakaan Kosulan tubettajia voi aikuisiksi miehiksi sanoa, pahimman sortin vinkujia ovat!
Hittoako ne katuvaloilla ja kyläkoululla tekevät?
- Anonyymi00018
Terve vuoan. Pittää ahmankin saaha ruokoo.
- Anonyymi00020
Jiäpikö Simolle ja niile mittää?
- Anonyymi00027
Voi siitä jäädäkin – mutta ei välttämättä sille, joka ehtii ensimmäisenä kysymään.
- Anonyymi00029
Tyhmää villi elukoita kesyttää ruokkimalla! Kuka niitä haluaa pihoihin tappamaan ja raatelelemaan kotieläimiä. Voivat olla myös ihmisille vaaraksi.
Ja ruuantähteet eivät ole linnuille sopivaa ravintoa, sairastuvat niistä! Etsikää tietoa netistä jos ette tiedä! - Anonyymi00031
"Muru raukka rääkyy videolla useinkin, eiköhän pitäisi kovaa ajoa viedä el.
Onkohan̈ ees tutkittu ja hoidettu poloista"
Olet oikeassa, kissalla voi olla jokin vialla ja voi tarvita jotain apua! - Anonyymi00032
"Jos tuo on paras mitä keksit, niin itse asia taisi loppua jo ennen kommenttia."
Sinua v'ituttaa kun et kaupunkilaispojalle pärjää edes v'ttuilussa.
Olen vieläkin ylpeä siitä, että vaikka olin kaupunkilaispoika niin olin aina maalaispoikien puolta.- Anonyymi00033
No sehän on hyvä että olet vieläkin ylpeä siitä että kaupunkilaispoikana olet ollut maalaispoikien puolta mutta oletko nyt ihan varma kenelle kommentoit.
Oletko ihan varma että olen Tuusniemeltä?
Ei minua mikään v'tuta.
- Anonyymi00034
Simon porukat oli onnellisia kun saivat lihakukon jäänteet. Ja kiitollisia kun metsäman ainoonsa antoi eikä vieny kompostiin.
- Anonyymi00035
Varmaankin käytössä vanhanajan likaämpäri,joka käydään kumoamassa kiven taakse se vetänöön puoleensa jos jonkinmoista elämää tontille. Marskille se tietää hiilulaisia ,ahman se tuo kameran ulottuville ja ennen pitkään tulenoon muitakin villieläimiä.
- Anonyymi00036
Villein kaikista on omit kostaja. Yössä kulkee kuin aave jakkaransa kanssa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718