HSn totuttu valheellinen journalismi taitaa aloitraa sidan Venäjää vastaan tietoisesti. Vasta kun valtiovalta puuttui peliin HSn oli pakko korjata valheellinen uutinen dronien lähettäjästä.
Aiemmin tuo Suomen Pravda ilmiantoi Venäläisille Suomen puolustukselle tärkeitä kihdepaikkoja ja josta HS toimittajat saivat tuomiot.
Tuo lehti - kuten kaikki Sanoma Oyn lehdet, on lakkautettava epäisänmaallisena vasemmistolaisena ja Venäjän pussiin pelaavana valemediana
Aiemmin tuo Suomen Pravda ilmiantoi Venäläisille Suomen puolustukselle tärkeitä kihdepaikkoja ja josta HS toimittajat saivat tuomiot.
Tuo lehti - kuten kaikki Sanoma Oyn lehdet, on lakkautettava epäisänmaallisena vasemmistolaisena ja Venäjän pussiin pelaavana valemediana
Vastaukset 7
Vanhimmat
Venäjän fasismidiktatuurin pikkuapulaisena uurastava tiltu valehtelee ja sehän se on tiltujen tehtäväkin.
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000011912865.html
Niin, eli eivöt kontrolloi uutisiaan ja se paskan uutisointi on havaittu vuosikymmenten aikana. Epäluotettava, epöisänmaallinen media kuten muutkin vasurimediat. Siitä kertoo HSn saamat tuomiotkin.
Turhaa vasurisosialistinatsin on puolustaa Suomen Pravdaa
Oleellinen korjaus aloitukseen: Hesari ja Venäjä ovat oikeistolaisia tahoja.
Hesari oikeistolainen???? Buaahhaa...hyvä vitsi.
Kyllä Hesari profiloituu liberaaliksi oikeistolaiseksi mediaksi. Linja suunnilleen sama kuin kokoomuksen liberaalilla globalistisiivellä, mm. Stubbilla. Itselleni tämä edustaa erittäin vastenmielistä vasemmistolaisuutta mutta Hesari ilmeisesti hävittää tietoisesti vasemmistolaisuuden säilyttääkseen edes osan nykyisistä tilaajista ja lukijoista. Toisaalta lehden toimittajakunta edustaa lähes 100 %:sti punavihreää aatesuuntaa. Tämä lehden edustama äärimmilleen viety russofobia on peräisin Erkon suvusta, joista jokainen sukupolvi pitää Venäjä-vastaisuutta johtotähtenään.
Niin, nykyään voit suuntautua seksuaalisesti vaikka Leho-palikaksi, mutta todellisuudessa olet joko naaras tai uros, mies tai nainen. Samoin HS tai muut Sanoma Oyn mediat tai YLE voivat profiloitua miksi haluavat, mutta vihervasemmistolaisia ja epäisänmaallisia ne kuitenkin todellisuudessa ovat.
Iltasanomat on myös sosialistinen päivälehti.