Kauden 2008-2009 Top10 parhaat tappelijat

Anonyymi-ap

1.Chris simon(chekhov Vityazin kovanaama ja maaliahne hyökkääjä pääs monien ihon alle ja oikeastaan dominoi liigaa peliotteillaan ja taklauspelillään ja tappeluillaan )

2.martin grenier(haastoi parhaiten simonin mutta jäi silti aika kauas simonin tasosta ja grenierin tunnistaa villeistä myllyistä joissa yleensä menettää tasapainon ladattuaan hurjan iskun)

3.branislav Mezei(kivikova pakki osoitti aktiivisuutta kauven aikana meleko hyvin ja ei aina pudota hanskoja mut kun pudottaa, niin usein voittaa mutta pakeni chris simonilta ja martin Grenieliltä joten siitä miinukset )

4.darcy Verot(pienikokoinen laitahyökkääjä on tunnettu agitaattori.tappelija joka teki myös likaisia temppuja mut tuli liigassa tutuksi myös toe to toe -tappeluistaan joissa joko joutui pudotetuksi tyrmäyksellä tai otti voiton)

5.fedor Fedorov(yllätti aika monet, minä mukaanlukien kun voittoprosentti on komea mut joskin ei haastanut aina liigan kovimpia nimiä)

6.Petr Cajanek(kookas tsekkihyökkääjä pääsi usein osalliseksi monissa nujakoissa, joko hanskat käjessä tai pudottaneena hanskaparit jäihin ja todisti olevansa kova painija)

7.Tomas kloucek(tsekkipakki osoitti luuvitosen kovuutta monissa tilanteissa)

8.Dan Lacouture(kanukki tuli liigaan hieman ujosti mut pääsi parmemin rytmiin mukaan myöhemmin kauden aikana)

9.Alexandr Svitov (tekee likaisia temppuja ja usein epäurheilijamaisuuksia mut muutaman kerran tappeluissa osoitti nopeutta)

10.igor Ulanov(vanha ei jaksa enää niin paljoa tapella mutta aina silloin tällöin hänen rauhoittava olemuksensa takasi rauhan jäällä)

0

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        84
        3432
      2. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        77
        1357
      3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

        Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
        Maailman menoa
        182
        1349
      4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

        Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
        Kaste
        240
        1050
      5. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        105
        1000
      6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

        Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
        Maailman menoa
        310
        952
      7. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        43
        869
      8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

        Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
        Ikävä
        95
        867
      9. Milloin ymmärsit

        Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
        Ikävä
        78
        855
      10. Nojatuoli !

        Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
        80 plus
        124
        835
      Aihe