AUTTAKEE

Mulla on 2 windowsia koneella ja haluaisin poistaa ne molemmat mutta miten se tapahtuu?
toinen on xp sp1 ja toinen on xp home edition
yritin formatoida c:aseman mutta se ei anna se sanoo et tätä ei voi alustaa lopeta kaikki levyapu ohjelmat ja muut ohjelmat jotka käyttävät tätä asemaa ????
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käynnistä kone windows levykkeeltä/cd:ltä, cd:llä oli muistaakseni joku "korjaus" kohta et pääsee "ms-dos" tilaan... sen kautta vaan kirjoitat format c:

jos korjauksen kautta ei pääse alustaan(en nyt muista pystykö vai ei kun siitä on sen verran aikaa), niin asennuksen kautta pääsee...jos sul on joku esim. 98 levyke niin poistaminen ainakin toimii.

jos koitat suoraan windossin kautta alustamista, niin tuskin voit poistaa, kuten varmaan huomasit.

Äänestä

windowsista formatointi on samaa kuin
vetäisi ylähuulen päänsä yli ja söisi päänsä.

Kun et varmaan aio jättää levyäsi tyhjäksi,
ota winXP asennusromppu, laita se asemaan
ja starttaa siitä.
Se kysyy miltei ensimmäisenä kysymyksenään että
pistetänkö kaikki sileäksi. Vastaa yes.

Äänestä

saa koneensa :)))))))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mua kirjoitti:

Mulla on 2 windowsia koneella ja haluaisin poistaa ne molemmat mutta miten se tapahtuu?
toinen on xp sp1 ja toinen on xp home edition
yritin formatoida c:aseman mutta se ei anna se sanoo et tätä ei voi alustaa lopeta kaikki levyapu ohjelmat ja muut ohjelmat jotka käyttävät tätä asemaa ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu