eli alkavatko persut ensi vuoden vaalimainonnan vaatimalla bensan hintaa alemmaksi ? Sitähän ne porasivat aiemmilla kerroilla. Ja tuleeko Riikkuli vaalikeskusteluihin kertomaan kuinka perussuomalaiset eivät salli sitä, että huono-osaisilta leikataan ja jatkaa persujen olevan työväen puolue ?
Mitäpä luulette
Anonyymi-ap
6117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei sua kyllä ainakaan liiallisesta älykkyydestä voi syyttää näiden toistojesi perusteella.
Persuliinin suuri harmitus puolueensa kusetuksia esille tuodessa on aina yhtä suurta. Koska aloitat uhriutumisen ?
Yksi näkyvä vaaliteema tulee olemaan myös se, että punaista eläinlihasruokaa on oltava tarjolla kouluissa ja laitoksissa joka ikinen päivä heidän jälkeläisilleen.
Ja tätä sanomaa tulevat julistamaan puolueen hillotolppakaksikko, idunpurijat Halla-aho ja Purra?
Takuu varmasti tulee olemaan "vaaliteemana", kuten on ollut jo muutamissa edellisissäkin vaaleissa, kumma juttu, kun nyt on purra vvm:nä, silti nykytilanteessa sanoo: ei ole syytä alentaa polttoaineiden hintoja = kiitos purra suoraselkäisyydestä, jolla osoitat persujen vaalilupaukset p@skan jauhannaksi, vaaleissa 2027 se kuitataan!!! 🙈
ainoa keino saada polttoaine halvemmaksi on vallata norja