En halua asua

Anonyymi-ap

muiden kuin oman lähisukulaisen kanssa! En muuta tältä alueelta muualle. Eikä minun tee mieli laittaa ruokaa muille, kuin vain omalle lapselleni ja muille omille lapsilleni, silloin kun he käyvät täällä missä asun! Paljon nuoremmalle minulla ei ole mitään sanottavaa, koska en rupea kenenkään hoitajaksi, enkä auttajaksi. Tein sitä työtä nuorempana, mutta enää en tee! Pidän rauhallisesta elämästä, enkä voi sietää sellaista ihmistä, joka huutaa ja räyhää ja haluaa pomottaa!

1

123

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Koska paljon nuoremoi henkilö ei tunne minua, hän todennäköisesti luulee minun olevan jotenkin nössö, mutta nössöstä olen kaukana! Minulla on hyvin vahvat omat mielipiteet ja jos minä jotain päätän, se ei siitä muuksi muutu koskaan! Aistin helposti ihmisistä sellaisia asioita, jotka eivät miellytä minua! Ensivaikutelma jo kertoo paljon ihmisestä, samoin kuin se osaako toinen keskustella, vai onko hän lähes tuppisuu. Koska lasteni isä oli todella vähäpuheinen, en halua olla tekemisissä enää koskaan hyvin vähäpuheisen ihmisen kanssa! Jos kaiken muun lisäksi joku on mustasukkainen, se on ehdoton EI sellaiselle henkilölle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      808
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe