Työttömyys, rahapula kansalle ja loppunut ostovoima josta syytetään kansaa ettei rahaa käytetä.
Suomen hallituksen tavoitteet toteutuu
Anonyymi-ap
53443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Totta, rahalla ei saa mitään ja kaikenlaista kauppiasta on keikoilla.
Roskaa ja rihkamaa kaupataan ylihintaisesti torikauppa räikeimmillään, kalakauppiaiden hinnoittelu hulahtanut, saappaanvarresta lirisee.
Ahneus iskenyt kaikenlaiseen kauppaan.
Rahaa ei ihmisillä ole, isorikkaat säilyttää kuka missäkin, ovat alkaneet jo vaalihuuman toivossa kiertää pitkin ja poikin,
seuratkaahan, mitä on jaossa.
Verotus on syy miksi raha ei liiku. Pitää nääs pitää tilillä verottajaa varten ja pihdata
Sitten kun köyhä lähtee edes kerran vuodessa viihteelle ja menee sinne naapuri kunnan puolelle niin sekään ei ole hyvä siitäkin saa sapiskaa. Ei noin saa tehdä vaan oman kylän kaupoista pitää ostaa
Ihan totta, se joku sekopää hoilaa tästäkin asiasta.
Syödään siellä missä on parasta, sitä parasta tosin täällä ei ole missään.
Rahan ahneet ovat kädet ojossa, eivät saa mitään aikaan kädet ojossa, sormet vipattaen toimii.
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
RUOTSI PUOLITTI RUOAN ARVONLISÄVERON,
Nyt leipää hakemaan Haaparannan kautta.
Suomi tappaa meidät nälkään.
Syövät Ruotsissa nimittäin rottia
Naurussa pitelemistä, trollin leuka loksahti.
Purran mukaan kalliit hinnat haittaavat vain köyhiä eivätkä ne tarjoa hänelle suojatyöpaikkaa, joten heillä ei ole väliä.
Mistä voisimme löytää tuonPurran kommentin. Ei mistään sillä KEPUN emoji VALEHTELEE AINA!!! Aivan kuten muutkin etupenkin Kepulit!!
Mene hoitoon
Kyllä syylliset nykyiseen tilanteeseen löytyy arkadianmäeltä , ja vielä ihmetellään miksi syntyvyys laskee ......Toiset haluavat kaiken itsellensä ja toiset haluavat kaiken kaikille ihmisiltä näyttäville oli mistä hyvänsä maailmankolkasta , ja on varma että joka tapauksessa duunari maksaa....... siksi ei työnteko ja veronmaksu enään kiinnostakkaan , eikä ihme .
Jopa Norjassa lasketaan bensaveroja. Meillä on laskettu kaikkein varakkaimpiein veroja. Vuoden päästä vaaleissa jaetaan todistukset.
Eiköhän tämä maailman meno eli sodat yms myös vaikuta moneen asiaan..
Tänne halutaan vielä ulkomaalaisia firmoja minkä tausta maista ei ole tietoa. Tosin se on varma, että aika moni tavara tulee Kiinasta.
Suomi on kallein Euroopan bensan hinnoittelussa.
Pari muuta oli samassa, kun Iranin sota syttyi, nyt tilanne on hallitsematon,
SUOMI ON KALLEIN EUROOPASSA BENSAN HINNOITTELUSSA.
Miten taas pääsi näin käymään.
Onko oikeistohallitus enää tilanteen tasalla.
Bensan hinta yli 2,5 euroa litra https://share.google/RxdBdh5H1G1wApy01
Ei saisi vanhoja muistella vaan ketkä istuivat hallituksessa vuonna 22.?
SaksikäsiPetturi ryöstää köyhää kansaa, ja jakaa ryöstösaaliin ökyrikkaille huijariliikemiehille yms. . .
Mene hoitoon
Jep. Petosjytkyttäjien todistuksessa lukee 4.
Haaparannalle ja äsylum...
Kyllä. Suomalaiset hallitukset ei pääse pakoon toisiltaan ja tämä on kirjoittamaton todellisuus. Fakta, joka toistuu ajasta riippumatta.
Saksikäsihuijarin Petosjytkyhallitus romutti ja tuhosi Suomen.
Mene hoitoon
Tarkoitit tietysti Kepuhuijareita?
Nykyinen hallitus keskittyy varallisuuden siirtämiseen rikkaille. Kansa saa kärsiä.
Minä epäilen yhtymän huijareita.
Vuosi 22. Bensan hinta 2.5 euroa litralta.
Miten olet unohtanut sen ? Ilmeisesti paha dementia. Samat lauseet toistuu ja ei osaa kirjoittaa yms
Oletko epätoivonen? Marin hallituksen aikana bensan hinnan ylittäessä 2 euroa persut huusivat hallitukselta toimia. Nyt hinnan ollessa korkeampaa kuin keskimäärin Marin hallituksen aikana eivät tee mitään.
Muuten isosuinen milloin muutat? Meinaan mikään ei ole niin ruma kuin valehtelva nainen.
Onko taas liikaa otettu ns neuvoa antavaa?
Et sitten taaskaan pystynyt kumoamaan faktojani.
Milloin muutat?
Siis fakta.
Sinulla on dementia. Et muista että bensan hinta on ollut paljon kalliimpaa muutama vuosi sitten. Fakta on se, ettet ole voinut yhtään linkkiä laittaa sinun väitteillesi..
Fakta on se, että sinun kirjoitukset ovat toisinaan sellaisia , että poliisilla olisi tutkinnan paikka..
Jos Halli palaa niin korjaako se ostovoimaa???🍀🍀🍀🍀
Nyt kun taas jälleen kerran huoltoasemien polttoaineen myynti alkaa sakata siitä tehdään loppujen lopuksi köyhän kansan syy.
Aivan turhaan se on itkeä että Pyhäjärven väki ravaa naapuri kunnan puolella kaupassa. Turhaa itkua valittaa köyhien rahoista maksaisivat palkkaa eivätkä käyttäisi hyväksi köyhiä....
Kaverin kyydillä pääsee kauaksi kauppaan kaverin nimeä ei kerrota kuka nyt kaveria ilmiantaa
Ja kaikki tämä hallituksen hölmöily on Eu jäsenyyden syytä pitkässä juoksussa.
Johan tuon nyt sanoi järkikin,että Suomi menee konkurssiin EU jäsenyyden myötä ja ja on nettomaksaja kokoajan eli maksaa enemmän EU:lle,kuin mitä sieltä saa takaisin päin.
Suomelle EU-jäsenyys on tuonut lisää varallisuutta. Toki yhtyessä yrityskumppaniinsa metsäkoneessa Putinia ylistäen asian tajuaminen voi olla vaikeaa.
🤣
Kuinka paljon Suomi on maksanut Eu:lle?
Ilmeisesti sinulla on linjaus, että velatkin on saatavia.
Muuten joko sinulla tieto kuinka paljon Pyhäjärven velkatilanne on ?
Varsinkin ey elvytyspaketti toi kymmeniä miljardeja Suomeen 🤣
No paljonko olet saanut Putinia ihailemalla ostettuametsiä?
7 markkaa
🥳 vai on Pyhäjärven kaupungilla velkaa seitsemän markkaa.
7 markkaa kilo tuulimyllyn paino huomioiden ja kaupunginhallituksen vyötärömitta kun lasketaan ja kaupungin työntekijöiden km korvaukset kun lasketaan ja muu juoma ja ruokakulu niin siitä saadaan koko summa
10 600 euroa asukas eli sieltä se totuus tulee eli helppo toimitus
Silloin kun muu Eurooppa tahtoo rahaa Suomi lahjoittaa esim Pyhäjärven rahat
Pyhäjärven persujen tiukka venäjämielisyys tulee nyt peittelemättä esiin.
Ei ollu heidän tavoite mutta nyt nähdään todisteet siitä kuinka asiat hoituu kun niitä hoitaa osaamattomat idiootit
Purran osaaminen on todellakin heikkoa. Mitä muuta voi odottaa, kun Riikka ei ole koskaan tehnyt töitä.
Hällävälija.mutta mulla tiukka.
Ennen osattiin.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011920691.html
Saako RiikuLLi aina Orgasmin tehdessään Kansaa/suomea tuhoavan päätöksen???? 🍀🍀🍀🍀