bensan hinta nousee. Mikäs järki tässä eikö persujen asiana ollut bensan hinnan laskeminen ?
Joka kerta kun amerikanpersu Trumppi puhuu televisiossa
Anonyymi-ap
33273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Monesko tuhannes avaus bensan hinnasta ap? "Pientä" pakkomiellettä taas havaittavissa..
Eikö pensa olekaan persuille tärkeä aihe?
persut ovat herkkiä pensa-aiheille kirpaisee kun samaan aikaan hillotolppailaiset kaasuttelee kansan piikkiin
Luulisi persuja nyt kiinnostavan,bensa Maurin vaaliteema oli bensan hinta ,jopa kirkkolisvaaleissa.
Ja niin vain Mauri otti hatkat kirkosta. Eivät ilmeisesti suostuneet veisaamaan Suomen Sisun säveltämiä natsivirsiä.
https://www.facebook.com/mauri.peltokangas.9/posts/2512726525580780?ref=embed_post
"Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista" https://www.suomi24.fi/opastus/saannot
Mikä edellisessä ei mahdu sinun päähän ap??? Taas valtava määrä sääntöjen vastaisia avauksia ja Iuotsi asialla.
Eikö ameRiikan SuperPersu olekaan SuperPersu persujen silmissä?
Erään äänekkään persuräkyttäjän etunimenä käytetään yleisesti Bensa etunimeä. Olisi mukava kuulla, mitä mieltä hän nyt on kun Amerikan persu nosti polttoaineiden hinnat pilviin?
Pitäis nährä se persujen tokumentti jossa turhautunut mies tankkaa autoa ja kehottaa äänestämään penssiinihinnan korottajst pois etuskunnasta.
Mitä näistä bensanhinnoista sanoo kirkkoväki?
joka kerran kun sanna päästää matujamaahan niin tony instituutti saa mukavat sijoitusasunto korvaukset
Ei auta vaihtaa aihetta. Amerikan persu hommasi eurooppalaisten polttoaineen hinnat pilviin ja se toinen pelle nauttii tilanteesta.
Et vain tajua. Trump ei nosta polttoaineiden hintoja veroilla.
Ei Trumpin travitse nostaa veroja, kun nostaa vain tulleja.
Raakaöljyn hinta nousee Eurooppalaisille kun Amerikan Persu myskää lähi-idässä. Ei koske Amerikkaa eikä Venäjää.
Amerikassa hinnat huipussaan myös koska on globaali hinnoittelu ei mitään merkitystä ostaako öljyä Hormuzista vai ei
Jos ajattelemme, että Donald Trump ei ole kovinkaan kärsivällinen ihminen, niin jostain syystä hänen kärsivällisyytensä venäläisten kanssa ei tunnu loppuvan.
Kuningas Trump ihailee tsaari Vladimir Suurta.
Tämä tsaari on entisenä kgp,n agenttina lukenut jonkun verran psygologiaa, joten pyörittää isompaa miestä helposti.
Trumpin agenttinimi on agentti Krasnov
Joka kerta kun Päivi avaa suunsa kirkosta erotaan joukolla.
Bensan hinta nousee, koska Suomi potki varman ja edullisen energian toimittajan pois. Siis ihan oma töppi Suomen idiooteilta päättäjiltä.
Missä viipyy euron pensa, jota persut ennen eduskuntavaaleja lupasi? Kysehän on kuitenkin vain tahdon asiasta, kuten persut ovat aina kitalaki punaisena korostaneet.
Missään vaiheessa eivät ole Perussuomalaiset, edes yksittäiset luvanneet €uron "pensaa".
Eiväthän persut ole luvanneet koskaan mitään, jos vaalien jälkeen kysytään.
Persuthan eivät todellakaan luvanneet mitään, sanoivat sen olevan mahdotonta tilanteen vuoksi. Siksi he esittivät tavoitteita, joihin pyritään. Kuten pitääkin, kun hallituksessa on useita puoluseita ja useita näkemyksiä, joudutaan kompromissejä tekemään.
Persut äänestivät omaa kansalaisaloitettaan vastaan bensan hinnan alentamisesta
Tyhmä demari? Hyppää kiikkuun, se piristää.
Ettei totuus unohtuisi, näin persut lupasivat. Ja äänestivät sitten eduskunnassa omaa vaatimustaan vastaan. Totta kai. Kysehän on persuista.
https://www.youtube.com/watch?v=VPrgmc5egjc
Ja kyse oli siis mistä ?
Etkö tajua persu edes omiesi liturgiaa? Säälittävää.
Mistähän liturgiasta siis on kyse ?
Marin osasi.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011920691.html