WHL 1987-1988 top10 tappelijat

Anonyymi-ap

1.Link Gaetz (voitti lähes kaikki tappelut eli täydellistä dominanssia ja isoin voitto listakakkosesta tony Twististä jonka takoi ojennukseen toden teolla)

2.jim Mckenzie(moose jaw warriorstin hyvin työtä tekevä fyysinen pelaaja osoitti myös tappeluissa aika-ajoin melkoista dominanssia ja mestarillinen vaihtamaan kesken tappelun taktiikkaa ja osaa teknisesti tapella parhaiten liigassa)

3.Tony twist(huolimatta pahasta tappiosta Gaetzilla, osoitti kauven aikana rystystensä kovuuden eli hän on aina tappelija -poliisi joka ei kieltäydy kutsusta)

4.DArin kimble(osoitti sellaista aktiivisuutta että ei ihme että löys pian paikkansa NHL:stä)

5.dan kordic(vähän jäähyminuutteja mutta oli kauden aikana lähes voittamaton)

6reid simpson(flin flonissa syntynyt raamikas laitahyökkääjä ei pelkää tappelutilanteita ja heittäytyy tappeluhin hurjalla intensiteetillä mutta parhaimmillaan kun tappelee teknisemmin ja taktillisemmin)

7.mark Janssens(regina patsin älykäs keskushyökkääjä oli myös pistetilastossa korkealla ja samaan aikaan hoiti poliisin tehtävät mukisematta ja hänet tunnistaa usein toe to toe-tappeluista )

8.kelly Chase(chaser on taktinen ja pienikokoinen mutta myös kokoonsa nähden tosi kova ja vahva)

9.Dean ewen(Spokane chiefsin uuras pelaaja kylvi yhdessä seurakaveri link Gaetzin kanssa kauhua jäällä)

10.Jeff odgers (aina ei voita tappeluita mut heittäytyy peliin ja tappeluihin innokkuudella josta moni vois ottaa mallia sekä myös varsin etevä pelaaja joka osaa pelata hyvin kun oma joukkue pelaa johtoasemassa mutta mtyös tärkeä jos oma joukkue on takaa-ajo asemassa koska osaa sytyttää joukkueensa muutamalla taklauksella , tappelulla tai kovalla karvauspelillä vastustajan puolustusalueella)

0

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä sua mies vaivaa?

        Siis oikeasti.
        Ikävä
        68
        1066
      2. 64
        1042
      3. 93
        827
      4. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

        🤣🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        57
        813
      5. Kuinka hyvin te sopisitte

        Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
        Ikävä
        42
        678
      6. Jasmin vauhdissa

        Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
        Kotimaiset julkkisjuorut
        222
        640
      7. Vinkkiä miehelle

        Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
        Ikävä
        50
        598
      8. Miksi et halua kaivattusi

        kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
        Ikävä
        66
        575
      9. Joko uskallat.

        Huomenna nähdään.
        Ikävä
        40
        570
      10. Nainen joka haluaa miehen

        Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.
        Ikävä
        79
        563
      Aihe