1.Link Gaetz (voitti lähes kaikki tappelut eli täydellistä dominanssia ja isoin voitto listakakkosesta tony Twististä jonka takoi ojennukseen toden teolla)
2.jim Mckenzie(moose jaw warriorstin hyvin työtä tekevä fyysinen pelaaja osoitti myös tappeluissa aika-ajoin melkoista dominanssia ja mestarillinen vaihtamaan kesken tappelun taktiikkaa ja osaa teknisesti tapella parhaiten liigassa)
3.Tony twist(huolimatta pahasta tappiosta Gaetzilla, osoitti kauven aikana rystystensä kovuuden eli hän on aina tappelija -poliisi joka ei kieltäydy kutsusta)
4.DArin kimble(osoitti sellaista aktiivisuutta että ei ihme että löys pian paikkansa NHL:stä)
5.dan kordic(vähän jäähyminuutteja mutta oli kauden aikana lähes voittamaton)
6reid simpson(flin flonissa syntynyt raamikas laitahyökkääjä ei pelkää tappelutilanteita ja heittäytyy tappeluhin hurjalla intensiteetillä mutta parhaimmillaan kun tappelee teknisemmin ja taktillisemmin)
7.mark Janssens(regina patsin älykäs keskushyökkääjä oli myös pistetilastossa korkealla ja samaan aikaan hoiti poliisin tehtävät mukisematta ja hänet tunnistaa usein toe to toe-tappeluista )
8.kelly Chase(chaser on taktinen ja pienikokoinen mutta myös kokoonsa nähden tosi kova ja vahva)
9.Dean ewen(Spokane chiefsin uuras pelaaja kylvi yhdessä seurakaveri link Gaetzin kanssa kauhua jäällä)
10.Jeff odgers (aina ei voita tappeluita mut heittäytyy peliin ja tappeluihin innokkuudella josta moni vois ottaa mallia sekä myös varsin etevä pelaaja joka osaa pelata hyvin kun oma joukkue pelaa johtoasemassa mutta mtyös tärkeä jos oma joukkue on takaa-ajo asemassa koska osaa sytyttää joukkueensa muutamalla taklauksella , tappelulla tai kovalla karvauspelillä vastustajan puolustusalueella)
WHL 1987-1988 top10 tappelijat
Anonyymi-ap
0
75
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1981529
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58951- 85902
- 53826
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10730Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t264728Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338681Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74656