On taas järjen jättiläiset suunnitellut huoltoajan vilkkain käyttö aika.
Uimahalli remonttiin
17
762
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niinpä,ei kyllä ymmärrä tuota touhua
- Anonyymi00002
Ei tätä Hoopolan " kaupunkisuunnittelua" ymmärrä , että mite voi kaikki mitä tehhään nii mennä justiisa päinvaston ku mikä hyvä olis.
Sitte on epäviihtysää rumaa ja asukkaat loppuu.
- Anonyymi00003
Näinpä se näkkyy menevän
- Anonyymi00004
Normaalisti on heinäkuu ollut huoltokuukausi, mikä lie nykyisin, elikkä mikä on todellinen syy, että lyödään vilkkaimpana aikana kuukaudeksi kiinni, ettei vain olisi työntekijöiden mielenväläys ?
- Anonyymi00005
Onko työntekijät yhtäaikaa lomalla,niin ei tarvii sijaisia hommata
- Anonyymi00006
Uimahallin viimesetä renttistä
on aikaa jo niin palajo. Nyt on aika
laittaa uutta! - Anonyymi00007
viimevuoden puolellahan uimahalliin tehtiin mittava remontti.
En usko, että mistään remontista on kysymys, vaan taitaa olla työntekijät jollakin hiton lomalla, niin silimänlummeeksi ilmotetaan, että remonttia tehdään.
Viime vuonnakin uimahalli oli 4 kertaa pitkiä aikoja kiinni, vastaus aina, kun remonttia tehdään, pitääkö kaupungintyöntekijät muita asukkaita niin yksinkertaisina, että tuollaiset selitykset menee läpi, ?
täysin typerää touhua.- Anonyymi00008
semmonen hämärähkö , ilimotusluontonen toimintatapa ?
- Anonyymi00009
kiinteistötoimisto siitä päättää, valitukset sinne .
- Anonyymi00010
Helepompi vahata sitä tv.tä kun ei asiakkaat häirihe.
- Anonyymi00011
valitusosote on päättäjät, ei uimavalvoja
- Anonyymi00012
Ei todellakaan ole henkilökunnan syy. Kyllä se päätös tulee päättäjiltä
- Anonyymi00013
No
jokos se on korjattu se paha rakennusvirhe, että suihkuhuoneitten lattiat on jääkylmät?
Vai onko lattioitten vuoro nyt?
Ei uimahalleissa ylleesä varpaat jäävy muualla.
- Anonyymi00014
Ompas teillä outo toimintamalli että päättäjät tulee remonttiin. Meilläpäin sen tekee ulkopuolinen urakoitsija tai omat huoltomiehet.
- Anonyymi00015
Päättäjät todellakin teettävät remontit julkisissa laitoksissa ja valitsevat tekijät, jotka ovat joko huonoja tai vähemmän huonoja. Päättäjät eivät näitä remontteja maksa, jonkinlainen valvontavastuu heille on lakiin kirjattu.
Rakentamisen taso on ollut laskemaan päin viime vuosina.
- Anonyymi00016
Jokos saunoihin on laitettu kaiteita ?
On saunat erittäin vaarallisia, kun kaikki lauteet ovat laatoitettu, kuin Turkkilaisissa saunoissa noissa kylpylöissä, vähänkin kun on saippuaa jalassa, taikka jos huimaa taikka lähtee lauteilta alas, putoamisvaara on todellinen, kun ei ole minkäälaisia KAITEITA mistä kiinni ottaa !
On heti tehtävä lauteiden keskivälille kaide, josta voi ottaa kiinni, kun laskeutuu lauteilta alas !
Ensin oli puulauteet, kuten kuuluu saunoissa, myöskin yleisissä olla, mutta muuttivat ne laatoiksi, jotka ovat usein luikkaat ja vaaralliset. !
Miksi kaupunki ei valvo turvallisuutta omistamissaan tiloissa ?- Anonyymi00017
Korkea aika korjata!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739