Onhan se mukava ajella nyky Länsi Skodalla.....Superb on hyvä länsiauto!
Länsi Skoda
Anonyymi-ap
17261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
En minä mitään itälinttoja huolikkaan....pitää olla nykyään paras LÄNSIAUTO ,eli SKODA!
1999 v, asti olen ajanut Länsi Skodilla.itälintat ovat historiaa,johon joutaisivat myös trollien "itäaivot".Nykypäivänä Skodat ovat parhaita LänsiAutoja! Sekös näyttää VITUTTAVAN trolleja.Nämä saavat olla ommassa surkeassa liemessään........
Istui iltahan pihalla,
Skoda itäauto vierellänsä,
kääkkä keinui kyydissänsä,
Skoda itäauto kolkutteli.
Lauloi lauluja syviä,
Skoda itäauto säestämässä,
kommuuni kansa kuunteli,
Skoda itäauto kumppanina.
Tuli tuuli teiden päältä,
Skoda itäauto tärisevi,
DSG siellä vaihtelevi,
Skoda itäauto laulavina.
Jore
Pitää muista että kaikki Auto-unionin (Audi, Horch, DKW, Wanderer) merkit tuli siltä puolen mikä myöhemmin tunnettiin itäsaksana.
Voisi siis sanoa että VAG konsernissa on itäpuolen autoista kokemusta Skoda ja Audi.
Ja mitähän tuolla on merkitystä mihinkään?
Hehehe, skooda on ainoa itäauto daatsian ohella meillä. Daatsia on kyllä parempi.
Daciahan ei edes ole itäauto. Romanialaiset eivät ole slaaveja, vaan samaa porukkaa esim. italialaisten, ranskalaisten ja espanjalaisten kanssa. Dacian tekniikkakin tulee Ranskasta. Dacia on puhdas LÄNSIAUTO ja se on sellainen ominaisuus josta Kalugan kehno itälavetti SkoDa voi vain haaveilla.
Ja vuosia samaa lapsellista tekstiä. Ettekö te pari pöljää kasva ja viisastu lainkaan, onko henkinen kehitys jäänyt jonnekin kauemmaksi fyysisestä kehityksesstä?
Kyllä se oli niin että nykyisen kolhoosikonsernin edustajan mukaan skoda lanseerattiin itäeuroopan tarpeeseen. Voiko silloin olla mikään muu kuin itäauto kun on vielä vanhasta itäblokin maastakin kotoisin oleva sosialismin suuri saavutus.
Miksi vain skodasta puhuttaessa pitää erikseen länsi mainita kun muilla merkeillä se on selviö. Itäautostatushan tulee kun valmistaja on kuulunut johonkin varsovanliiton maahan eli itäblokkiin niinkuin skodan tehdas on!
Audin juuret on itäsaksan puolella.
Oliko se joku dkw vai mikä? Saksalainen kuitenkin, jos se nyt kuitenkaan on enää mikään laadun tae kalliine ongelmineen joita ei Audin hintaisesta autosta kuitenkaan pitäisi enää löytyä. Kolhoosikonsernin omistus tarkoittanee laadun kirjavuutta joista mediat meitä tietämättömiä toisinaan valistaa.
Itäautojen aatelia, skooda simpli kleever, larionov & klimovits malli, uraaa, uraaaa!
Niin se vaan on että yhtä lailla Itä-Eurooppalaisia ovat Skoda ja Dacia. Ostitpa kumman tahansa niin hyvällä omallatunnolla voit kertoa Mersun omistajalle kuin savolainen kun Popedan osti. "Voitto tuli kotiin".
T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. S K O D A on I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. S K O D A I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. S K O D A I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. S K O D A I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. S K O D A I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. S K O D A I T Ä A U T O. I T Ä A U T O. I T Ä A U T O.
NAM! NAM!
Skoda oli näyttelyesineenä Moskovan suurten sosialististen saavutusten näyttelyssä.