Isot liksat

Anonyymi-ap

Eestilä autoili hyvät liksat kilometrikorvauksilla,uutisoi Iltalehti
Oli 4 parhaan joukossa

9

370

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Eipä tuo muuta ole aikaan saanutkaan Ylä-savon puolesta / muutkaan turhakket ennen ja nyt. Pelkkää paistattelua.

    • Anonyymi00002

      Sellaista se on, kun pitää toteuttaa ryhmäkuria, vaikka sydän märkänesi. Ei pieneltä paikkakunnalta lähtevä voi ajaa nykyisin oman paikkakunnan asioita, vaan on ajettava omia etujaan ja hyvinvointiaan.

    • Anonyymi00003

      Kyllä Markku Eestilä on Pohjois-Savon etua ajanut sen minkä on vain voinut. Äänestihän hän myös mm. Iisalmen yöpäivystyksen jatkumisen puolesta, saaden siitä tukkapöllyä ryhmältään.

      Kannattaa aina muistaa, että jos vaikka kaikki Savo-Karjalan kansanedustajat olisivat yhdessä rintamassa jonkun asian puolesta, niin ei ole sanottua, että asiat menisivät halutulla lailla. Kansanedustajia on täältä sen verran vähän suhteessa vaikkapa eteläiseen Suomeen.

      Ja sitten vielä sellainen perusasia, ettei kilometrikorvaus ole palkkaa. Se on korvausta oman auton käytöstä. 👍

      • Anonyymi00005

        Poissahan oli kun lokakuussa äänestivät.


      • Anonyymi00006

        Kerroppa mitä asioita on ajanut,jos yhdessä äänestyksessä antoi äänensä puolesta mutta toiseen ei uskaltanut enää tullakkaan ,sillä kummasti sattui samalle päivälle kirurginen toimenpide.Niin ja olihan se äänestämässä käräjäoikeutta pois Iisalmesta.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Kerroppa mitä asioita on ajanut,jos yhdessä äänestyksessä antoi äänensä puolesta mutta toiseen ei uskaltanut enää tullakkaan ,sillä kummasti sattui samalle päivälle kirurginen toimenpide.Niin ja olihan se äänestämässä käräjäoikeutta pois Iisalmesta.

        En ole jokaista puheenvuoroa yms. seuraamassa, mutta tässä ajan myötä Eestilä on monessa yhteydessä pitänyt esillä mm. maa- ja metsätalouden, metsästyksen, liikennehankkeiden ja liikenteen asioita. Ja myös esimerkiksi sosiaali- ja terveyspalvelujen kysymyksiä. Tätä se kansanedustajan työ on, vaikuttamista. Ei voi olettaa, että kaikki hyvä tulee tälle alueelle, niin mukavaa kuin se olisikin.


    • Anonyymi00004

      Onko lentopelko alkanut vaivata. Mahtaako valiokuntien ulkomaanmatkat onnistua?

    • Anonyymi00008

      Mitäs hyvää tänne on saatu?

    • Anonyymi00009

      Ite autoilin taxilla aikoinaan. Tonneja tienestiä kuukaudessa ilman turhia verorasituksia 😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      151
      1413
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      97
      949
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      884
    4. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      113
      825
    5. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      41
      722
    6. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      108
      632
    7. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      22
      574
    8. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      543
    9. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      45
      534
    10. Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla

      Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä
      Maailman menoa
      351
      498
    Aihe